Rezultati i detaljan raspored srpskih sportista u Tokiju

Tokio 2020 08. avg. 202104:04 > 04:17
Podeli:

Olimpijske igre traju od 23. jula do 8. avgusta, Srbija ima 86 asova u 15 sportova i želju da se vrate iz Tokija sa što više medalja.

PROČITAJTE JOŠ

Na jednom mestu Nova.rs vam donosi detaljan raspored, satnicu i rezultate svih nastupa srpskih sportista u Tokiju iz dana u dan, a sve zanimljivosti vas čekaju na našem specijalu Tokio 2020.

Termini su takvi da spavanja baš i nije bilo, jer je vremenska razlika u odnosu na Tokio sedam sati (ispred nas), ali to ne može da bude problem jer su Igre jednom u četiri godine.

Svih prethodnih dana bili smo svim srcem uz naše šampione, umeli su i te kako da nas obraduju medaljama iz Japana. Na kraju, možda ih ukupno bude rekordnih 9, jer smo u Riju imali jednu manje.

Još samo jedan dan…

NEDELJA, 8. AVGUST

Foto:REUTERS/Kacper Pempel

ODBOJKAŠICE, za 3. mesto

Srbija – Koreja 3:0 (25:18, 25:15, 25:15), osvojena bronza

VATERPOLO, finale

Srbija – Grčka 09.30

Foto: instagram.com

REZULTATI SRPSKIH SPORTISTA IZ TOKIJA

PETAK, 23. JUL

VESLANJE

Jovana Arsić (skif singl), kvalifikacije – prošla u četvrtfinale

Bonus: Otvaranje Olimpijskih igara 13.00

SUBOTA, 24. JUL

Foto: Streljački savez Srbije

STRELJAŠTVO

Andrea Arsović (vazdušna puška, 10m), kvalifikacije, 29. mesto

Sanja Vukašinović (vazdušna puška, 10m), kvalifikacije, 44. mesto

Damir Mikec (pištolj, 10m), srebrna medalja

STONI TENIS

Žolt Peto – Jonis Panajotis 6:11, 8:11, 8:11, 8:11

Dimitrije Levajac – Kiril Skačkov 4:11, 13:11, 11:6, 7:11, 5:11, 8:11

VESLANJE

Miloš Vasić i Martin Mačković, prošli u polufinale

TENIS, 1. KOLO

Novak Đoković – Hugo Delijen 6:2, 6:2

Miomir Kecmanović – Kamil Majrčak 6:4, 6:2

Nina Stojanović – Nao Hibino 6:3, 6:3

Nina Stojanović/Aleksandra Krunić – Jang/Su (dubl), 1. kolo – 6:4, 4:6, 16:18

PLIVANJE

Anja Crevar (400m mešovito), 10. u kvalifikacijama, bez finala

Čaba Silađi (100m prsno), 26. u kvalifikacijama, bez polufinala

TEKVONDO

Tijana Bogdanović – Adrijana Serezo Iglesijas 4:12

Tijana Bogdanović – Miju Jamada 20:6, osvojila bronzu

DŽUDO

Milica Nikolić – Širin Bukli (do 48kg), prošla u drugu rundu

Milica Nikolić – Darija Bilodid, poraz

BASKET 3×3

Srbija – Kina 22:13

Srbija – Holandija 16:15

NEDELJA, 25. JUL

Zorana Arunović; Foto: OKS

VESLANJE

Jovana Arsić (singl skul), četvrto mesto u četvrtfinalu

BOKS

Nina Radovanović – Mendi Bužol (48-51kg), 5:0 (jednoglasna odluka sudija)

BASKET 3×3

Srbija – Poljska 15:12

Srbija – Belgija 21:14

TENIS, 1. kolo

Ivana Jorović – Alison Van Ujtvank 3:6, 2:6

ODBOJKAŠICE, 1. kolo

Srbija – Dominikana 25:18, 25:12, 25:20

VATERPOLO, 1. kolo

Srbija – Španija 12:13

STRELJAŠTVO

Zorana Arunović (10m pištolj), 17. pozicija

Jasmina Milovanović (10m pištolj), 33. pozicija

Milenko Sebić (10m puška), kvalifikacije, 31. mesto

Milutin Stefanović (10m puška), kvalifikacije, 38. mesto

PLIVANJE

Velimir Stjepanović (200m slobodno), kvalifikacije, prošao u polufinale

Muška štafeta (4x100m slobodno), kvalifikacije, 10. mesto, bez finala

PONEDELJAK, 26. JUL

Plivački tim Srbije u Tokiju; Foto: Privatna arhiva

PLIVANJE

Velimir Stjepanović (200m slobodno) osmo mesto, 1:47.62, bez plasmana u finale

Anja Crevar (200m mešovito), 26. u kvalifikacijama

TENIS, 2. kolo

Novak Đoković – Jan-Lenard Štruf 6:4, 6:3

Nina Stojanović – Marija Sakari 1:6, 2:6, Grkinja u osmini finala

KOŠARKAŠICE. 1. kolo

Srbija – Kanada 72:68

DŽUDO

Marica Perišić (do 57kg), pobeda u prvom kolu (Sanda Aldas), poraz u borbi za četvrtfinale od Timne Nelson Levi

BASKET 3×3

Srbija – Japan 21:11

Srbija – Letonija 22:16

*Prošli direktno u polufinale

UTORAK, 27. JUL

Foto: Peđa Milosavljević/Starsport

STRELJAŠTVO

Arunović/Mikec (10m pištolj miks), 4. mesto

Arsović/Sebić (10m puška miks), 16. mesto

Vukašinović/Stefanović (10m puška miks), 29. mesto

DŽUDO

Anja Obradović – Jul Fransen (do 63kg), prva runda, 0-10

TENIS, 2. kolo

Igo Umber – Miomir Kecmanović 4:6, 7:6, 7:5

TEKVONDO, (do 67kg)

Milica Mandić – Fejt Ogalo 13:0

Milica Mandić – Aleksandra Kovalčik 11:4, prošla u polufinale

Milica Mandić – Altea Loran 7:5, prošla u finale

Milica Mandić – Dabin Li 10:7, osvojila zlatnu medalju

VATERPOLO, 2. kolo

Srbija – Kazahstan 19:5

ODBOJKAŠICE, 2. kolo

Srbija – Japan 25:23, 25:16, 26:24

BASKET 3×3, poslednje kolo

Srbija – Rusija 21:10

PLIVANJE

Andrej Barna (100m slobodno), 13. u kvalifikacijama, prošao u polufinale

Vuk Čelić (800m slobodno), bez finala

SREDA, 28. JUL

Nemanja Majdov; Foto:Aleksandar Djorovic/Starsport

PLIVANJE

Andrej Barna (100m slobodno) – kraj u polufinalu uz nacionalni rekord

VESLANJE

Miloš Vasić i Martin Mačković – plasman u polufinale

TENIS, 3. kolo

Đoković – Fokina 6:3, 6:1, prošao u četvrtfinale

Miks dubl, četvrtfinale

Đoković/Stojanović – Melo/Stefani 6:3, 6:4

DŽUDO

Nemanja Majdov (do 90kg) – ispao u prvoj rundi

BASKET 3×3

Srbija – Rusija 10:21

Za 3. mesto

Srbija – Belgija 21:10

ČETVRTAK, 29. JUL

Aleksandar Kukolj; Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

STRELJAŠTVO

Zorana Arunović (25m pištolj), 1. mesto, plasman u polufinale

Jasmina Milovanović (25m pištolj), 33. mesto

VESLANJE

Miloš Vasić i Martin Mačković, peto mesto u finalu

Jovana Arsić, skul, 2. mesto, plasman u C finale

DŽUDO

Aleksandar Kukolj (do 100kg), poraz u drugom kolu

BOKS

Nina Radovanović – Ornela Havjarimana (48-51kg), 5:0, plasman u četvrtfinale

ODBOJKAŠICE, 3. kolo

Srbija – Kenija 3:0 (25:21, 25:11, 25:20)

TENIS, četvrtfinale

Đoković – Nišikori 6:2, 6:0

Miks dubl, četvrtfinale

Đoković/Stojanović – Kravic/Zigmund 6:1, 6:2

KOŠARKAŠICE, 2. kolo

Srbija – Španija 70:85

VATERPOLO, 3. kolo

Srbija – Australija 14:8

PETAK, 30. JUL

Foto: Tviter

TENIS

Novak Đoković – Aleksandar Zverev 6:1, 3:6, 6:1

Karacev/Vesnina – Đoković/Stojanović 7:6, 7:5

STRELJAŠTVO

Zorana Arunović (25m pištolj), brza paljba – bez finala

PLIVANJE

Andrej Barna (50m slobodno), bez polufinala

SUBOTA, 31. JUL

Foto: Srđan Stevanović/Starsport

ATLETIKA

Dragana Tomašević (disk), bez finala

STRELJAŠTVO

Andrea Arsović (50m trostav), 8. u finalu

Sanja Vukašinović (50m trostav), bez finala

TENIS, za 3. mesto

Karenjo-Busta – Novak Đoković 6:4, 6:7(6), 6:3

Miks dubl, za 3. mesto

Đoković/Stojanović – Barti/Pirs, predaja Srbije

VATERPOLO

Srbija – Hrvatska 12:14

ODBOJKAŠICE

Srbija – Brazil 1:3

NEDELJA, 1. AVGUST

Foto: EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

ATLETIKA

Ivana Španović (skok udalj), skok od 7.00, plasman u finale

BOKS, četvrtfinale (48-51kg)

Nina Radovanović – Ksao-Ven Huang 0:5

STONI TENIS

Srbija (Jevtović/Levajac/Peto) – Brazil 2:3

Žolt Pete/Marko Jevtović – Vitor Iši/ Gustavo Cuboi 11:7, 11:9, 8:11, 11:8

Hugo Kalderano – Dimitrije Levajac 11:8, 11:13, 11:5, 10:12, 11:5

Marko Jevtović – Gustavo Cuboi 11:8, 11:8, 8:11, 6:11, 15:13

Hugo Kalderano – Pete Žolt 11:9, 11:4, 9:11, 9:11, 11:8

Vitor Iši – Dimitrije Levajac 11:6 11:6, 14:12

KOŠARKAŠICE, 3. kolo

Srbija – Južna Koreja 65:61

PONEDELJAK, 2. AVGUST

KAJAK

Milica Novaković (K1 200m), 41,340 – prošla u polufinale

Bojan Zdelar (K1 1.000m), 3:45,074 – prošao u polufinale

STRELJAŠTVO

Milenko Sebić (50m puška trostav), prošao u finale

Milenko Sebić (50m puška trostav)osvojio bronzu

Milutin Stefanović (50m puška trostav), 23. u kvalifikacijama

ODBOJKAŠICE

Srbija – Južna Koreja 3-0 (25:18, 25:17, 25:15)

VATERPOLO

Srbija – Crna Gora 14:6

RVANJE

Mihail Kadžaja (grčko-rimski do 97kg), poraz u osmini finala

UTORAK, 3. AVGUST

Foto: EPA-EFE/RADEK PIETRUSZKA

ATLETIKA

Marija Vučenović (koplje) – 9. u kvalifikacionoj grupi

Ivana Španović (skok udalj) – 4. mesto

Armin Sinančević (kugla), 10. u kvalifikacijama, prošao u finale

Asmir Kolašinac (kugla), ispao u kvalifikacijama

KAJAK

Milica Novaković (K1 200m) – 4. u B finalu

Bojan Zdelar (K1 1.000m) – poslednji u B finalu

RVANJE

Mate Nemeš – Frank Štabler (grčko-rimski do 67kg), osmina finala – poraz

Zurab Datunašvili – Zan Belenijuk (grčko-rimski do 87kg), osmina finala – poraz, ide u repasaž

SREDA, 4. AVGUST

MVP Sonja Vasić; Foto: FIBA

KAJAK

Bojan Zdelar (K1 200m), bez četvrtfinala

Strahinja Stefanović (K1 200m), prošao u polufinale

Milica Novaković (K1 500m), prošla u polufinale

KOŠARKAŠICE, četvrtfinale

Srbija – Kina 77:70, prošle u polufinale

RVANJE

Zurab Datunašvili – Bašir Sid Azar 5:1 (repasaž), prošao u borbu za bronzu (grčko-rimski do 87kg)

Zurab Datunašvili – Ivan Huklek 6:1, bronzana medalja za Srbiju

Stevan Andrija Micić – Juki Takahaši 0:7, osmina finala (slobodno do 57kg)

ODBOJKAŠICE

Srbija – Italija 3:0 (25:21, 25:14, 25:21), prošle u polufinale i igraju protiv SAD

VATERPOLO

Srbija – Italija 10:6, prošli u polufinale i igraju protiv Španije

ČETVRTAK, 5. AVGUST

Armin Sinančević; Foto: EPA-EFE/YAHYA ARHAB

KAJAK

Strahinja Stefanović (K1 200m) – 11. mesto

Milica Novaković (K1 500m) – 12. mesto

ATLETIKA

Armin Sinančević (kugla), finale – 7. mesto

PETAK, 6. AVGUST

Tijana Bošković, Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

KARATE, (do 61kg), kreće od 05.28

Jovana Preković – Btisam Sadini 3:1; Jovana Preković – Aleksandra Risko Grande 1:0; Jovana Preković – Anita Serogina 6:4; Jovana Preković – Đijana Lotfi 1:1, senšu za pobedu

Polufinale: Jovana Preković – Merve Čoban 2:0, prošla u finale

Finale: Jovana Preković – Jin Ksiaojan, pobeda odlukom sudija, zlato

ODBOJKAŠICE, polufinale

Srbija – Italija 0:3

KOŠARKAŠICE, polufinale

Srbija – SAD 59:79

VATERPOLO, polufinale

Srbija – Španija 10:9

SUBOTA, 7. AVGUST

KOŠARKAŠICE, za 3. mesto

Srbija – Francuska 76:91

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Komentari

Vaš komentar