Andrea Arsović; Foto: OKS

Andrea Arsović zauzela je osmo, poslednje mesto u finalu discipline 50 metara trostav na Olimpijskim igrama, s rezultatom 402.4 krugova,

Srpska reprezentativka u streljaštvu tako nije ušla u raspucavanje za medalju, a kvalifikacije je bila završila kao peta.

Ipak, u borbi za odličja nije mogla više, iako je dobro pucala u prvom, klečećem položaju, nakon kojeg su usledili ležeći i stojeći.

Prva dva stava sastoje se od tri serije sa po pet hitaca i posle ležećeg je Andrea bila osma, pa nije prošla dalje u svom prvom olimpijskom finalu.

Zlatnu medalju osvojila je Nina Kirsten iz Švajcarske i to olimpijskim rekordom od 463.9 krugova.

Srebro je pripalo Ruskinji Žukovoj rezultatom 461.9 krugova, dok je bronza otišla oko vrata Julije Karimove, takođe ruske takmičarke.