Vaterpolisti Srbije su sjajnom partijom došli do druge pobede na Olimpijskim igrama nakon što su savladali Australiju rezultatom 14:8.

Srbija je sve rešila već u prvoj četvrtini koju je dobila sa 6:0, a do polovine utakmice je uspela da dođe do dvocifrenog broja golova i ogromne prednosti od 10:1. Naši vaterpolisti su do kraja rutinski sačivali prednost i bez velikih problema došli do lake pobede.

Meč je golom otvorio Filipović sa peterca, da bi zatim Prlainović i Rašoivić povećali prednost. Odbrana je bila nepremostiva prepreka za Australijance, a brzom tranzicijom smo lako dolazili do igrača više i golova.

Drugi period je bio preslikan i sjajnom odbranom kojoj je Australija posle mnogo muke uspela da postigne gol, naši igrači su nastavili da melju.. U napadu je ponovo bilo efikasno, nastavili su Mandić i Rašović da rešetaju rivala i na polovini meča je sve bilo gotovo.

U trećoj četvrtini su naši momci su spustili paučicu sa gasa, pa je Australija taj period dobila sa 2:1, i smanjila zaostatak na osam razlike.

Australija je uspela u poslednjoj četvrtini uspela da pronađe napadački ritam, a bilo je evidentno da naši vaterpolisti nisu zapinjali i da su čuvali energiju za naredne mečeve.

Najefikasniji u redovima naše ekipe su bili Mandić sa četriri i Rašović sa tri, dok je dva gola postigao Andrija Prlainović.

Srbija u sledećem kolu igra u subotu od 8:30 protiv Hrvatske u velikom derbiju. Obe ekipe su zabeležile po dve pobede, a Hrvatska je posle debakla od Australije pobedila Crnu Goru.

Posle Hrvatske, Srbiji ostaje još duel i sa Crnom gorom čime će završiti grupnu fazu.

Srbija – Australija 14:8 (6:0, 4:1, 1:2, 3:5)

Srbija: Mandić 4, Dedović 1, Ranđelović, Lazić, Pijetlović 1, Rašović 3, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 1, Prlainović 2, S. Mitrović1 , B. Mitrović

Australija: Hrizantos, Kembel 1, Ford, Tomašević 1, Pauer, Edvards 1, Rouč 1, Janger 1, Ford 1, Put, Hauden,B. Edvards 2

Srbija – Australija 14:8

Sva dešavanja ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs.

32′ Sve je gotovo, Srbija pobedila 14:8

Nije bilo nikakve drame, naši su se opustili i dozvolili Australiji da smanji prednost, ali nije bilo drame.

19′ Upisao se i Pjetlović, sve je gotovo 13:6

Nakon trećeg gola Australije u ovoj četvrtini, ogovara i Pijetlovič sa svojim prvim golom

26′ Opet brz odgvor Srbije, evo ga i Dedović 12:5

Kao i u trećoj deonici, posle dva gola Australije, Srbije odmah ogovara, oboga puta preko Dedovića.

25′ Australija opet dva brza gola 11:5

Dobar početak Australije i u poslednjoj deonici, sa dva brza gola su uspeli da smanje na šest golova zaostatka. Za sada, nema panike u igri naših.

24′ Australija dobila treću četvrtinu sa 2:1

Splasnula je igra Srbije u nastavku, ali nije ni bilo potrebe jer i dalje u odbrana odrađuje posao i nijednog trenutka ne dozvoljava rivalu da pomisli na povratak u meč.

18′ Goelada u trećoj četvrtini, Austrlaija počela da pogađa 11:3

Dobar početak Australije kojaa sa dva brza gola smanjuje razliku, ali Mandić brzo prekida seriju i vraća prednost na osam razlike.

16′ Odigrana je polovina meča, a Srbija može da se opusti 10:1

Malo ko je očekivao da će Srbija protiv selekcije koja je lako savladala Hrvatsku imati devet golova prednosti posle dve četvrtine. Tri gola Rašovića i po dva Filipovića i Mandića doprineli su ubedljivoj prednosti. Ne treba smetnuti sa uma ni briljantnu odbranu Srbije.

15′ Jakšić majstorski, Srbija već dvocifrena 10:1

Posle još jedne sjajne igre u defanzivi u listu strelaca se upisao i Jakšić.

14′ Rašović pogađa posle zatišja 9:1

Nakon što je malo pao tempo i naši blago posustali u napadu, usledio je novi gol Strahinje Rašovića i prednost nastavlja da raste.

11′ Australija probila led, Mandić odmah uzvratio 8:1

Imala je Australija peterac koji je Mitrović odbrani, ali su sačuvali loptu i sa igračem više konačno postigli gol. Već u sledečm napadu je Mandić sa peterca povećao prednost, a Srbija nastavlja da gazi rivala.

10′ Ne staje Srbija, evo ga ponovo Prlainović 7:0

Začarali su naši gol za Austrlaiju, a sa druge strane, Prlainović po drugi put pogađa .

Andrija Prlainović Foto: Peđa Milosavljević

8′ Bravo majstori, ovo je čista poezija 6:0

Ponovo Rašović kruniše igru sa igračem više. Samo jedan tim postoji u bazenu.

7′ Rapsodija Srbije, 5:0

Sjajna akcija naših igrača, Mitrović je dobio loptu na zicer koji lako smešta u mrežu.

6′ Potpuna dominacija, upisao se i Rašović 4:0

Bomba Strahinje Rašovića sa osam metara je bila šlag na tortu nakon sjajne igre u odbrani. Selektor Australije Fatović je morao da zatraži tajm-aut.

3′ Evo ga i Prlainović 3:0

Sjajna igra Srbije, Prlainović koristi igrača više za potpunu dominaciju Srbije.

2′ Filipović rešeta

Ponovo se Srbija dobro brani, a Filipović nastavlja seriju i donosi veliku prednost već na startu.

1′ Filip otvara seriju sa peterca

1′ Australija je imala prvi napad, ali su se naši vaterpolisti lako odbranili. Usledila je dobra akcija Srbije, a Pijetlović je uspeo da izbori peterac. Kapiten Filip Filipovć je bio nepogrešiv i Srbija je odmah povela sa 1:0.