Vaterpolisti Srbije pobedili su Italiju u četvrtfinalu Olimpijskih igara, dominantnom partijom tokom celog meča - bilo je 10:6!

„Delfini“ su za rivala imali aktuelne prvake sveta koji su u grupi sa Mađarskom i Grčkom bili neporaženi, ali sa dva remija.

Došli su na Srbiju sa drugog mesta, dok je naš tim u grupnoj fazi dva puta poražen, od Hrvatske i Španije, sa kojom će igrati u polufinalu 6. avgusta od 12.50 po našem vremenu.

Selektor Dejan Savić u prethodnim mečevima nije bio zadovoljan brojem primljenih golova (14 i 13), ali teško da će imati mnogo zamerki za igru protiv Italije.

Imao je granitnu odbranu tokom celog meča, mala kriza viđena je samo u trećoj deonici kada nije bilo pogotka.

Ipak, samo prva dva minuta parirala je Italija, do 2:2, posle čega je praktično samo jedan tim postojao u bazenu.

Tri gola dao je Filipović, dva Prlainović, Mandić i Rašović bili su još dvostruki strelci, jedan gol delo je Dedovića. Na drugoj strani, Prešuti je dao dva gola, Figari, Luongo, Bodegas i Di Fulvio su tresli mrežu naše ekipe.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Andrija Prlainović

Tok meča, 4. četvrtina, Srbija – Italija 10:6

10:6 – Botegas smanjuje, ali ima još samo minut i po do kraja.

10:5 – Konačno! Filip Filipović, opet, kapitenski, pogađa kada je bilo važno slomiti nalet samopouzdanja rivala.

9:5 – Di Filvio pogađa, mali alarm se pali u timu Srbije, traži se predugo pogodak.

Treća četvrtina: Srbija zatajila, ali primila samo jedan gol

9:4 – Luongo koristi igrača više, a Filipović peterac nije uspeo da materijalizuje.

9:3 – Opet dugo nije bilo golova, čak pet minuta, ali nije to bio preveliki problem za Srbiju, odbrana je vrhunski delovala.

Vaterpolisti Srbije toliko puta su obradovali narod; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Druga četvrtina: Nokautirani su Italijani

9:3 – Italija je nokautirana, Prlainović je opet strelac za najveću razliku na utakmici.

8:3 – Proradio je i Prlainović, opet imamo pet golova prednosti, sedmi je ovo gol Andrije na turniru.

7:3 – Sedam odbrana od devet šuteva ima Branislav Mitrović, noćna je mora Italijana, Filjolija je ukrotio. Ipak, Figari je potom pogodio.

7:2 – Rapsodija Srbije, kapitenski je Filip Filipović doveo Srbiju do pet golova razlike! Poslednji gol Italija je dala u 2. minutu utakmice, „zabetonirana“ je odbrana naše ekipe.

6:2 – Konačno, Dušan Mandić pogađa, Srbija je ubedljiva!

5:2 – Dva i po minuta nije bilo gola, ima isključenja, ali se to nije realizovalo, Mitrović je odbranio i 4. šut.

Na isteku 4. minuta, došlo je i do tajm-auta. Nezadovoljan je Savić, iako razlika još nije ugrožena.

Andrija Prlainović FOTO: PEĐA MILOSAVLJEVIĆ/STARSPORT

Prva četvrtina: Srbija sa 5:2 ukrotila svetskog prvaka

5:2 – Neverovatno! Sa tri igrača manje, Srbija se odbranila, pljuštala su isključenja na našoj strani. Nikola Dedović, Stefan Mitrović i Duško Pijetlović morali su da napuste igru, saigrači su se herojski odbranili.

5:2 – Uspaničili su se Italijani posle neuspešnog napada za prilazak na gol razlike, bili su grublji u odbrani i to je Srbiji donelo dva igrača više.

Tako nešto nije mogao da odbije Dedović, dao je gol za +3.

4:2 – Strahinja Rašović rešeta, drugi gol je postigao već, prethodno je Jakšić blokirao šut i obezbedio veću razliku.

3:2 Kakav šut Dušana Mandića! Bio je daleko od gola, ali je snažno i precizno šutirao.

2:2 – Prešuti se razigrao, opet je izjednačio, opet je kobno bilo isključenje. Sava Ranđelović je morao van igre, a Italijan je bio neometan pred samim golom.

2:1 – Počela je Srbija dobro meč golom Strahinje Rašovića, ali je brzo Prešuti izjednačio, iskoristivši pritom igrača više.

Naredni napad vratio nam je prednost, uz dosta dilema – lopta posle šuta Filipa Filipovića plutala je preko gol linije, a tek je naknadno utvrđeno da je pogodak regularan.

Parovi četvrtfinala Olimpijskih igara u vaterpolu:

Španija – Sjedinjene Države 12:8

Grčka – Crna Gora 10:4

Italija – Srbija

Mađarska – Hrvatska

Srbija je u poslednjoj utakmici grupe pobedila Crnu Goru sa 13:6, a Crnogorci su u međuvremenu izgubili od Grčke sa 10:4.