Vaterpolo reprezentacija Srbije

Vaterpolisti Srbije pobedili su izuzetno ubedljivo Crnu Goru u 5. kolu grupne faze sa 14:6 i tako izborili četvrtfinale.

U najboljih osam ih čeka duel sa Italijom, aktuelnim šampionom sveta.

Srbija je odlično otvorila meč, još jednom je, baš kao i protiv Australije pre dva kola zablistala u uvodnih osam minuta.

Ovog puta su naši igrači stigli do 6:1, a nakon toga lagano uvećavali prednost.

Srbija je dobila sve četvrtine protiv Crne Gore, a selektor Dejan Savić je odlučio da menja izvođače peteraca kako bi svi igrači dobili priliku da se dodatno razigraju.

U četvrtfinalu Srbija će igrati protiv Italije, pa će to biti duel aktuelnih olimpijskih i svetskih šampiona.

Srbija – Crna Gora 14:6 (6:1, 2:1, 3:2, 3:2)

Vazen: Vaterpolo centar Tacumi. Sudije: Alesandro Severo (Italija), Frank Ohme (Nemačka).

Srbija: Mandić 1, Dedović 2, Ranđelović, Lazić 1, D. Pijetlović 2, Rašović, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 3, Prlainović 1, Mitrović 1, B. Mitrović.

Crna Gora: Kandić, Brguljan, Perković, Petković, Ćućković, Popadić, Vidović, Ukropina 1, Ivović 3, Matković 2, Banićević, Tešanović.

Četvrta četvrtina : Srbija – Crna Gora 14:6

32′ Kraj, kraj!

Srbija je savladala Crnu Goru sa 14:6.

31′ Pogađa Ivović

Iskusni Ivovi pogodio je sjajno posle žabice.

30′ Još jedan peterac za Srbiju

Filip Filipović pogodio je sa pet metara nakoin jednog faula nad Savom Ranđelovićem. Ubrzo je odgovorio Dušan Matković sa 13:5.

26′ Nastavlja se brlijantna igra Srbije

Stefan Mitrović pogodio nakon fantatične akcije.

Treća četvrtina: Srbija – Crna Gora 11:3

23′ Poništen gol Crne Gore

Nakon što su sudije pogledale snimak poništile su gol jednog igrača Crne Gore jer je šutirao po isteku vremena za napad.

22′ Srbija igra u transu

„Delfini“ sada mešaju karte i igraju neko različitih akcija. Ovog puta je pogodio Pijetlović nakon jednog odbitka.

20′ Novi peterac za Srbiju

Andrija Prlainović pogodio je sa pet metara, nakon što je Jakšić izborio isključenje. Nešto ranije je deveti pogodak za Srbiju postigao Milan Aleksić.

19′ Nešto sporija četvrtina

U prva tri minuta ove deonice nismo videli nijedan pogodak. Naša odbrana je i dalje na visokom nivou, dok je i Crna Gora podigla nivo igre u defanzivi.

Druga četvrtina u toku: Srbija – Crna Gora 8:2

15′ Granitna odbrana Srbije

U nekim momentima su vaterpolisti Crne Gore imali utisak kao da se bore protiv zida. Svaki udarac je bio izblokiran od igrača ili odbranjen od golmana. Zaista, uživanje je gledati Srbiju u ovakvom izdanju.

13′ Selektor Crne Gore traži minut odmora

Vladimir Gojković imao je šta da kaže izabranicima pred odlučujuće minute prvog poluvremena. Želi da se barem malo umanji prednost naše selekcije, a objasnio je i koju lekciju želi da vidi.

12′ Sjajno!

Debitant na Olimpijskim igrama Đorđe Lazić sjajno se snašao na na šest, sedam metara od gola rivala i postigao je vrhunski pogodak za 8:2.

Prva četvrtina: Srbija – Crna Gora 6:1

8′ Surovi odgovor Srbije

Nastavlja se briljantna igra „delfina“, odigrali su još jednu fantastičnu četvrtinu.

8′ Prvi pogodak za Crnu Goru

Trebalo je gotovo čitavih osam minuta dok Crna Gora nije uspela da postigne prvi pogodak. Pogodio je sa peterca Dušan Matković.

8′ Nastavlja se četvrtina iz snova

Nikola Jakšić je najpre uspeo da izbori igrača više, a onda da iz odbojke postigne pogodak za 5:0.

7′ Sjajno!

Nastavlja se sjajna igra reprezentacija Srbije. Nikola Dedović postigao je drugi pogodak iz drugog pokušaja na meču.

4′ Bum, bum, bum

Dušan Mandić, MVP Lige šampiona, pogodio je iz peterca posle „žabice“. Sjajno igra Srbija za sada.

4′ Peterac za Srbiju

Uspeo je Pijetlović da se izbori za peterac, a sa pet metara je pogodio Filip Filipović.

3′ Jao, šteta!

Duško Pijetlović je sjajno fintirao, podigao golmana rivala, a onda pogodio stativu.

2′ Da, da, da!

Sjajno je Dedović ispratio ovu akciju, brzo se ubacio, prevario odbranu Crne Gore i postigao pogodak.