Ženska košarkaška reprezentacija Srbije

Košarkašice Srbije savladale su Južnu Koreju sa 65:61 u trećem kolu grupe A i plasirale se u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Srpkinje su uspele da slave u drami, nakon što su Korejke prvi put na meču povele pri rezultatu 58:56. Od tog momenta kao da je đavo odneo šalu, pa su Bruks i Crvendakić preuzele odgovornost i postigle važne poene i tako osigurale trijumf Srbiji.

Naša selekcija je dobro otvorila meč, pa je najefikasnija naša igračica Aleksandra Crvendakić (15 poena) napravila seriju od 5:0, stigla je Srbija i do 9:1, a onda do poluvremena mirno kontrolisala susret.

Situacija se menja u trećoj deonici kada je proradio šut selekcije iz Azije koja je pokazala da može da bude i te kako neugodan rival.

Ovog puta je Srbija igrala na krilima Bruks, Crvendakić i Anderson, koja je u pravom trenutku zategla odbranu i podigla kreaciju u napadu.

Nedostajali su poeni Sonje Vasić (dva poena, šut iz igre 1/6), ali je naša selekcija uspela da prevaziđe te probleme. Velika neprijatnost bio je i promenljiv sudijski kriterijum, pa je Vasić istrpela dva lakta bez faula (tada je ostala bez vazduha), a onda je Crvendakić suđen faul u napadu prilikom građenja.

Srbija će rivala saznati nakon žreba koji je zakazan za ponedeljak od 16.00. Srbija zna da jedino ne može da odmeri snage sa Španijom sa kojom je igrala u grupi.

Srbija – Južna Koreja 65:61 (17:10, 15:14, 18:20, 15:17)

Dvorana: Super arena de Saitama Sudije: Ejmi Boner (SAD), Andreja Silva (Brazil)

Srbija: Vasić 2, Čađo, Jovanović, Bruks 11, Butulija, Crvendakić 15, Anderson 12, Stanković 8, Dabović 3, Škorić, Dugalić, Krajišnik 14.

Južna Koreja: Šin, Han, Kang 6,  Jun 7, An, H. Park 8, Park 17, Bae, Kim, Ji Park 8, Kim 15, Jin.

Rezultati 3. kola Olimpijskih igara grupe A

Španija – Kanada 76:66

Srbija – Južna Koreja 65:61

Četvrta četvrtina: Srbija – Južna Koreja 65:61

39′ Kakva drama

Sudije stalno menjaju sudijske odluke, ali nakon poena Bruks i Crvendakić Srbija dolazi do 65:51.

35′ Šok za Srpkinje

Koreja je nakon trojke Jihjun Park stigla do prednosti od dva poena.

34′ Sudijske odluke izazivaju reakcije

Od početka susreta je sudijski kriterijum bio promenljiv, pa su nekada olako svirale faulove, a nekad ni nakon oštrih faulova nisu svirali u pištaljku. Crvendakić i saigračice nisu mogle da veruju kada je ovoj igračici suđen faul u napadu prilikom građenja pozicije.

34′ Dobro je!

Ivon Anderson pogađa nakon solo prodora. Izborila se za dobru poziciju nakon izolacije i postigla poene za 56:54.

33′ Nemaju mira naše igračice

Taman što naprave seriju od 5:0, rivalke su uspele da odgovore i stignu do 53:51. Važne poene za našu selekciju postigla je Aleksandra Crvendakić sa linije za slobodna bacanja za 54:51.

32′ Ma, idemo!

Izašao je prvi centar selekcije Južne Koreje, iskoristila je to Tina Krajišnik i odmah postigla poene za 53:46.

31′ Dobra odbrana Srbije

Naša selekcija se podigla nakon problema sredinom treće deonice, a do toga je došlo iz sjajne odbrane.

Treća četvrtina: Srbija – Južna Koreja 50:44

30′ Srbija stigla do nešto veće prednosti

Južna Koreja je dobila treću deonicu sa 20:18, ali je naša selekcija uspela da se podigne nakon serije rivalki. Poslednje poene za 50:44 postigla je Stanković nakon kontranapada.

28′ Da, da, da!

Pogodila je Ivon Andreson trojku za 48:44 i uspela da odvede našu selekciju na +4.

27′ Sonja konačno pogađa

Ljuta je Vasić zbog kriterijuma sudija, ali uspela je da prekine seriju Južne Koreje i pogodi za 42:40. Bio je ovo njen prvi pogodak iz igre.

26′ Nije dobro!

Uspela je Koreja brzo da postigne poene i trojkom Hjejin Park izjednačila na 40:40.

25′ Kako nam je samo ovo trebalo!

Odigrala je Ivon Anderson 1 na 1 protiv jedne igračice iz Južne Koreje i o tablu pogodila za 40:32. Neposredno pre toga je Tina Krajišnik pogodila iz reketa.

23′ Sonja sve nervoznija, Marina sedi na klupi

Naše devojke tri imnuta nisu uspele da postignu na poen, Sonja je imala šta da kaže saigračicama, dok je Marina Maljković mirno sedela na klupi. Naša selekcija ima problema da organizuje napade.

Druga četvrtina: Srbija – Južna Koreja 32:24

20′ Srbija vodi na poluvremenu

Korejke šutiraju očajno iz igre, ali naša selekcija nije napravila veliku prednost.

19′ Sonja ljuta na sudije

Još jednom sudije nisu sudile kontakt Sonje Vasić i jedne igračice Južna Koreje. Naša igračica se žalila da stalno dobija udarce, ali sudije nisu promenile odluku. Već u sledećem napadu je jedna rivalka dva puta udarila laktom udarila Sonju Vasić, koja je ostala bez vazduha.

18′ Koreja ne odustaje

Rivalke iz Azije igraju svoj stil košarke čak i u momentima kada ne daje rezultate. Dosta toga baziraju na šutu za tri poena, a samo povremeno se igra u reketu. Srbija vodi sa 29:21.

16′ Srbija znatno bolja

Nakon što su nizale izgubljene lopte u prva dva susreta, sada napadi izgledaju mnogo bolje. Naše devojke koriste svaki propust rivalki.

14′ Nastavlja se rafal Crvendakić

Naša igračica je napravila seriju od 4:0 i tako odvela Srbiju na nešto mirnijih 25:15.

12′ Sjajna Tina

Pogodila je preko najviše igračice Južne Koreje, ali je odmah stigao odgovor rivalki u vidu trojke za 19:15.

11′ Improvizacija Anderson

Srbija je slabije postavila napad nakon odlične odbrane, pa je Anderson pokušala da „izmisli“ poene. Ipak, njen šut se odbio od obruča.

Prva četvrtina: Srbija – Južna Koreja 17:10

10′ Pad Srbije

Kraljice su pale u drugom delu četvrtine i dozvolile Korejkama da dođu do 10 poena. To ne bi bio problem da nisu nedostajali poeni naše selekcije u tim momentima. Na četiri sekunde do kraja četvrtine Ivon Anderson pogađa za 17:10.

7′ Korejanke već paniče

Selektorka Južne Koreje Juveon Čun zatražila je minut odmora nakon što su njene igračice ostale bez ideje šta da urade u napadu. Nacrtala je dve akcije koje očekuju da se sprovedu u delo.

5′ Kakva odbrana našeg tima

Korejke su promašile 11 šuteva iz igre, a nakon svega je pogodila Đi Sung Park za 9:3. Naša selekcija je nakon dobrog početka imala velikih problema u realizaciji napada.

3′ Srbija nastavlja u velikom stilu

Odbrana je fantastična, Korejke nisu postigle nijedan pogodak iz igre iz šest pokušaja. Sa druge strane je Tina Krajišnik upisala nove poene za 9:1

1′ Serija Srbije na početku

Najpre je Crvendakvić pogodila iz kontranapada, a onda je i pogodila trojku za 5:0. Kakav početak naše selekcije.