Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je od Uga Umbera u meču drugog kola Olimpijskih igara u Tokiju sa 6:4, 6:7, 5:7.

Miša je dobro krenuo, pa loše odigravao u prelomnim momentima, u kojima je favorizovani Francuz potvrdio zašto se nalazi među top 30 tenisera planete.

Srbin je prvi set dobio brejkom u sedmom gemu kada je iskoristio prvu brejk loptu u meču. Šansa koja mu se ukazala bila je iskorišćena i dala je dobar nagoveštaj pred nastavak meča. Drugi set se može smestiti u jedan poen.

Možda dva. Kecmanović je imao brejk šansu odmah u prvom gemu, nije je realizovao. Otišlo se u taj-brejk, gde je sreća pogledala Umbera.

Na 5:4 poslao je jak forhend u mrežu, loptica se odbila od vrha i završila odmah pod mrežom za dve set lopte.

Treba napomenuti da je Kecmanović u tom trenutku bio u veoma dobrom ritmu jer je gubio sa 0:4 i uspeo je da izjednači.

Prvu set loptu srpski igrač je uspeo da anulira, drugu nije i Umber je izjednačio. Treći set su takođe odlučili detalji.

Kecmanović je u 11. gemu odservirao duplu servis grešku na 30:30, Umber je dobio brejk priliku, na kojoj je pritisnuo rivala dubokim udarcima.

Miomir je imao šansu da napadne, uradio je to „mlako“, kažnjen je i Umber je napravio brejk vredan pobede i osmine finala.

Tamo ga čeka Grk Stefanos Cicipas, koji je u drugom kolu savladao Fransesa Tijafoa u dva seta 6:4 i 6:3.