Vaterpolisti Španije savladali su Srbiju sa 13:12 (3:3, 5:3, 2:3, 3:3) u prvom kolu grupe na Olimpijskim igrama.

„Delfini“ su poslednji put protiv Španije slavili 2018. godine na Evropskom prvenstvu, a poraz ove nedelje bio je čak peti uzastopni na takmičarskim mečevima protiv „furije“.

Srbija je tri puta u toku susreta bila u zaostatku od dva gola, ali poslednji put nije uspela da dođe do izjednačenja.

Naša selekcija je aktuelni olimpijski šampion, a ovo prvenstvo će biti poslednja reprezentativna akcija za neke igrače. Filip Filipović je upravo za Nova.rs nedavno potvrdio da će mu ovo biti poslednji nastupi za nacionalni tim.

Uz Srbiju i Španiju u grupi se nalaze još i Crna Gora, Hrvatska, Kazahstan i Australija.

Srbija – Španija 12:13 (3:3, 3:5, 3:2, 3:3)

Dvorana: Centar vaterpola Tacumi. Sudije: Majkl Goldenberg (SAD), Jorgos Stavridis (Grčka)

Srbija: Mandić 1, Đedović 0, Ranđelović 1, Lazić 2, D. Pijetlović 2, Rašović 1, Aleksić 0, Jakšić 2, Filipović 2, Prlainovi 0ć, Mitrović 1, B. Mitrović 0.

Španija: Lopez Pinedo 0, Munariz Egana 4, Granados Ortega 2, Sanauha 2, De Toro Domingez 0, Larumbe Gonfa 0u, Famera 0, Fernandez Miranda 1, Taul Kompte 2, Perone Roka 1, Malark Đuel 0, Bustos Sančez 1.

Vaterpolo, grupa B, rezultati 1. kola

Crna Gora – Australija 15:10

Španija – Srbija 13:12

Hrvatska – Kazahstan 12.50

Četvrta četvrtina: Srbija – Španija 12:13

31′ Idemo!

Filipović postiže sjajan pogodak i traži od saigrača maksimum kako bi se nadoknadio zaostatak (13:12). Kapiten bodri saigrače, a najpre je neophodna dobra odbrana naše selekcije

31′ Novi gol Španije

„Furija“ stiže do velikih 13:11.

29′ Ma idemo! Ima vremena

Nikola Jakšić postiže pogodak, Lopez Pinedo nije uspeo da uradi ništa. Srbija je u ovim momentima imala još dva minuta da dođe barem do još jednog gola.

28′ Novi gol Španaca

„Furija“ je stigla do 12:10.

26′ Uf, Srbija opet u zaostatku

Munariz uspeva da pogodi za 11:10, a naš golman Mitrović se žalio sudijama da mu je jedan igrač Španije držao ruku. Ipak, promene odluke nije bilo.

25′ Gol još jednog debitanta Srbije

Strahinja Rašović je pogodio na početku poslednje deonice za 10:10. Posle dosta vremena je Srbija izjednačila.

Treća četvrtina: Srbija – Španija 9:10

24′ Jakšić, Jakšić!

Nikola Jakšić je uspeo da pogodi nakon duže akcije. Sjajno se „izvukao“ iz vode i iz prvog kontakta pogodio za 9:10.

23′ Novi šok za Srbiju

Španci pogađaju i odlaze na dva gola prednosti (10:8). Potreban nam je brz pogodak

22′ Brza tranzicija Španaca

Perone Roka je realizovao akciju kada je, fudbalskim rečnikom, ostao u ofsajdu. Uspeo je da savlada našeg čuvara mreže.

21′ Idemo! Kakav debi Lazića na Olimpijskim igrama

Mladi igrač Srbije se još jednom sjajno snašao i zakucao loptu iza leđa golmana Lopeza, koji je besno udarao u stativu. Lazić je izjednačio na 8:8 nakon duže akcije sa igračem više.

17′ Ma, idemo!

Kako je ovo bilo potrebno našim momcima. Duško Pijetlović je sjajno reagovao u jednoj gužvi u spustio loptu ispod ruke golmana Španije za 7:8. Odbrana Srbije izgleda sve bolje.

Druga četvrtina: Srbija – Španija 6:8

16′ Uf, Španci dva puta pogodili na kraju poluvremena

Sanauha pogađa iz daljine posle „žabice“ i dovodi Špance u vođstvo (7:6), a onda u poslednjoj sekundi pogađa i Egana za 8:6.

14′ „Bomba“ Filipovića, Španci dva puta precizni

Kapiten Filipović postigao je sjajan gol u svom stilu – snažno i precizno. Ipak, Španci su pre i nakon ovog napada „delfina“ postigli po gol i tako izjednačili rezultat (6:6).

12′ Gol debitanta Lazića

Đorđe Lazić je postigao pogodak na debiju na Olimpijskim igrama. Njegov pogodak su sudije gledale na usporenom snimku, a utvrđeno je da je gol regularan

9′ Magija Mandića odgovor Špancima

Još jednom su Španci postigli pogodak iz prvog napada u četvrtinu, a onda je usledila bravura Mandića koji je zakucao loptu iza leđa golmana „furije“ za 4:4.

Prva četvrtina: Srbija – Španija 3:3

6′ Kakva akcija šampiona!

Sava Ranđelović je silovito izleteo iz vode i nakon duže akcije zakucao loptu iza leđa golmana Španije. Srbija igra zaista sjajno, a odbrana deluje sve bolje kako odmiču minuti!

5′ Šuterska rapsodija u Tokiju

Obe selekcije su izuzetno napadački raspoložene, a Španci su ponovo stigli do prednosti (3:2).

4′ Sjajno! Atraktivni potezi Srbije

Filipović je video otvorenog Mitrovića, dok je letela lopta jedan igrač rivala ga je potopio, ali uspeo je da ispliva i da pogodi iz „odbojke“ (2:2).

3′ Opet vodi „furija“

Kakav meč gledamo! Španci su silno motivisani i uspevaju da realizuju napade kada im se pruži i najmanja šansa. Uspeli su da povedu nakon nkovog igrača više.

2′ Idemo!

Duško Pijetlović je sjajno uplivao i pogodio preko dva defanzivca Španije za 1:1.

1′ Španci vode

Grandos Ortega je prvi pogodio nakon što je Španija imala igrača više (0:1). Naša selekcija nije uspela da realziuje napad.