Oglas

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy listens to German Vice Chancellor and Finance Minister Lars Klingbeil during their meeting in Kyiv, Ukraine, Monday, Aug. 25, 2025. (AP Photo/Efrem Lukatsky)
Volodimir Zelenski Foto:BETAPHOTO/AP Photo/Efrem Lukatsky
Volodimir Zelenski Foto:BETAPHOTO/AP Photo/Efrem Lukatsky

Rusija dovela 100.000 vojnika u blizinu grada Pokrovska na istoku Ukrajine

autor:
29. avg. 2025. 17:46

Rusija je koncentrisala 100.000 vojnika u blizini Pokrovska, ključnog grada na istoku Ukrajine, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski dok izleda da su zastali međunarodni napori za postizanje mira u tom ratu.

Oglas

Situacija u oblasti Pokrovska "danas je najzabrinjavajuća", jer je Rusija tamo nagomilala "do 100.000 vojnika", rekao je Zelenski novinarima i ocenio da ;Rusi "u svakom slučaju pripremaju ofanzivne akcije".

Zelenski je danas rekao i da treba pojačati pritisak na predsednika Rusije Vladimira Putina posle ruskog napada na Kijev u kojem su u četvrtak poginule 23 osobe.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare