Oglas

Sergej Milinkovic-Savic central midfield of Al Hilal and Serbia
Breton/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Sergej i Ronaldo u žestokoj borbi za titulu: Srbin opet dao važan gol, zbog ove pobede Al Hilala strepi Al Nasr

05. maj. 2026. 23:34

Fudbaleri Al Hilala pobedili su Al Kalidž na gostovanju sa 1:2 u zaostaloj utakmici 28. kola prvenstva Saudijske Arabije.

Oglas

Poveo je domaćin golom Džošue Kinga u 11. minutu, ali je u 34. izjednačio Sergej Milinković-Savić.

Srpski vezista bio je najbolji u skoku posle kornera, te je na asistenciju Rubena Neveša glavom pogodio za 1:1.

U nastavku je odlučujući gol postigao Sultan Mandaš i tako doneo veoma važnu pobedu Al Hilalu u borbi za domaći trofej.

Mrežu je inače zatresao i Karim Benzema u dresu Al Hilala, ali je njegov gol u dubokoj nadoknadi poništen nakon video analize.

Al Hilal sada ima isti broj utakmica i dva boda manje od vodećeg Al Nasra, koji sa Kristijanom Ronaldom juri prvu titulu.

Treći je trenutno Al Ahli sa 69 bodova, dok jedan manje uz utakmicu više ima Al Kadsia. Od ta četiri tima tri će se sigurno plasirati u Ligu šampiona Azije naredne sezone.

Inače, Sergeju je ovo bio treći gol na poslednje četiri utakmice, u odličnoj je formi i u narednom kolu treba opet to da dokaže protiv Al Nasra, verovatno u direktnom okršaju za titulu.

Do kraja prvenstva ima samo još tri kola, a Hilal i Nasr snage treba da odmere 12. maja od 20 sati.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare