Fudbaleri Napolija i Barselone odigrali su 1:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona na stadionu "Dijego Armando Maradona".

„Maradonin“ derbi je doneo spektakl, a golove su postigli napadači Robert Levandovski u 60. i Viktor Osimen u 74. minutu.

U drugom meču osmine finala Porto je savladao Arsenal golom Vandersona Galena u 94. minutu.

Napoli nikada nije pobedio Barselonu – dva puta je slavila Barsa, a tri puta bilo nerešeno, te će Napolitanci tražiti taj trijumf u Španiji.

Prvo poluvreme u Italiji bilo je u znaku Barselone, koja je dominirala od starta do kraja.

Napoli nije upisao ni šut za tih prvih 45 minuta, dok su Katalonci imali nekoliko sjajnih prilika.

Promašivali su Lamin Jamal, Ilkaj Gundogan, ali i Levandovski, a na visini zadatka bio je golman Napolija Aleks Meret.

Inicijativa trenera Barselone, Ćavija, konačno se isplatila na isteku sat vremena igre. Pedri je kroz noge Amira Rahmanija proigrao Levandovskog na ivici šesnaesterca, Poljak se okrenuo, namestio i u svom stilu pogodio.

Napoli je do izjednačenja stigao u 75. minutu. Osimen je primio loptu u šesnaestercu, u okretu se oslobodio čuvara i pogodio mrežu.

Do kraja utakmice nije bilo prilika, pa će ekipe na revanš u Španiju 12. marta otići nerešenim rezultatom.

Napoli – Barselona 1:1 (0:0)