EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS

Fudbaleri Makabija iz Haife plasirali su se u osminu finala Lige konferencije, pošto su u revanš meču šesnaestine finala odigrali nerešeno sa ekipom Genta 1:1 (1:0).

U prvom meču odigranom 15. februara izraelski tim je slavio sa 1:0.

Jedini gol za Makabi u sredu je postigao Franci Pjero u 4. minutu, dok je za domaćine precizan bio Tarik Tisudali u 69. minutu.

Pjeroa su dobro zapamtili i navijači i pojedini igrači Crvene zvezde, pošto ih je Makabi izbacio u kvalifikacijama za Ligu šampiona prošle sezone, kada je napadač bio jedan od najboljih igrača izraelskog tima.

Inače, crveni karton na meču je dobio desni bek Makabija Sundgren, ali to nije skupo koštalo njegovu ekipu. Gent je bio daleko bolji rival u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da izvuče ni produžetke.

Još uvek nije poznato s kim će Makabi igrati u osmini finala, pošto tek treba da se obavi žreb.

Preostali revanš mečevi šesnaestine finala Lige konferencije igraju se u četvrtak, a sastaju se: Ajaks – Bodo Glimt, Dinamo Zagreb – Betis, Ludogorec – Servete, Ajntraht – Rojal Union, Ferencvaroš – Olimpijakos, Legija – Molde i Slovan Bratislava – Šturm Grac.