Oglas

Makedonija
Makedonija / Unsplash / Toa Heftiba

Severna Makedonija pripremila milion evra za evakuaciju makedonskih građana s Bliskog istoka

autor:
04. mar. 2026. 20:38

Ministarstvo spoljnih poslova Severne Makedonije objavilo je danas da je izdvojeno 60 miliona denara (oko milion evra) za evakuaciju makedonskih građana iz zemalja pogođenih sukobom na Bliskom istoku.Kako je saopštilo to ministarstvo, odlukom vlade Severne Makedonije već je pokrenut postupak javne nabavke, po skrećenom postupku, za organizaciju čarter letova za njihovu evakuaciju.

Oglas

S obzirom na hitnost i činjenicu da se bezbednosna situacija trenutno menja, postupak će biti sproveden u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, primenjujući skraćene rokove predviđene za takve situacije", navelo je Ministarstvo spoljnih poslova Severne Makedonije.

Prethodno je saopšteno da su ukupno 632 makedonska državljana do danas zatražila informacije o evakuaciji iz pogođenih regiona Bliskog istoka.

"Najveće interesovanje je kod makedonskih državljana u Abu Dabiju - ukupno 447. Tehnički i logistički detalji se finalizuju za njihov povratak čarter letovima", navedeno je u saopštenju.

U Dohi je, dodaje se, 136 makedonskih građana ; zatražilo pomoć i ambasade prave poseban plan za evakuaciju građana u Bahreinu i Kuvajtu.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare