Oglas

igor žeželj Foto .jpeg
FB caver Igor Žeželj Foto printscreen instagram@igorzezelj
Igor Žeželj Foto: Zorana Jeftić

Kurir reagovao na tekst o susretu Žeželja i Vesića: "Fotografija nastala pre više godina"

autor:
31. mar. 2025. 15:29

Kompanija "Wireless media group" reagovala je na tekst objavljen na portalu Nova.rs pod naslovom "Fotografisan Goran Vesić: U društvu vlasnika Kurira Igora Žeželja u Beogradu na vodi".

Oglas

Reagovanje prenosimo u celosti:

"Neistinite su informacije koje ste objavili u tekstu dana 30. 3. 2025. godine da je Kurir pretio studentima.

U tekstu koji je objavljen 30. 3. 2025. godine u mediju Kurir.rs, a koji je Nova.rs samo delimično citirao, izvlačeći isti iz konteksta, nisu iznete bilo kakve pretnje bilo kome. Jovo Bakić i plivanje u reci u predmetnom tekstu su pomenuti kao podsećanje na njegovu izjavu jurićemo vas po ulicama i skakaćete pred nama u reku upravo kao osuda nasilja i pretnji i apel na smirivanje tenzija u društvu.

Posebno zabrinjava upornost Nova.rs u iznošenju neistinitih tvrdnji i činjenica da se ista ponavlja više puta u prethodna dva dana, iako je redakciji Nova.rs već dostavljen naš demanti. Ovog puta neistinite informacije su dopunjene netačnom tvrdnjom da se gospodin Žeželj pre nekoliko dana sastao s gospodinom Vesićem u jednom lokalu u Beogradu na vodi. Fotografija je nastala pre više godina, a njeno objavljivanje sada, u kontekstu lažnih tvrdnji o pretnjama studentima i zloupotreba opštepoznate činjenice da su gospodin Žeželj i gospodin Vesić višedecenijski prijatelji zlonameran je pokušaj da se Kurir uvuče u sukob sa učesnicima studentskih protesta.

Kurir u svom izveštavanju osuđuje svaki vid nasilja i zastupa stav da nasilje ni u kom obliku nije opravdano. Delatnost javnog informisanja Kurir vrši odgovorno, objektivno i savesno, u skladu sa zakonom i najvišim standardima profesije.

Ostaćemo u našem radu verni navedenim principima i nećemo menjati našu uređivačku politiku i podleći pritiscima kojima smo izloženi od strane jednog dela medija", navodi se u reagovanju.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare