Nastalvjena šampionska trka u Engleskoj.

Utakmicama 18. kola nastavljena je Premijer liga Engleske, a ova runda ostaće upamćena kao istorijska zahvaljujući tome što je prvi put jedna dama bila zadužena za suđenje na utakmici prvog ranga engleskog fudbala.

Rebeka Velč, 41-godišnjakinja iz engleskog Vašingtona, dobila je tu čast pošto je delila pravdu na utakmici Fulama i Barnlija, pa je reprezentativac Srbije Saša Lukić, iako je čitav meč proveo na klupi za rezerve, prisustvovao istoriji.

Sam meč završen je porazom Fulama od 2:0.

Mnogo pažnje privukla je utakmcia Notingem Foresta i Bornmuta, a najviše će se pričati o sudiji Robertu Džonsu. Džons je prvo u 23. minutu ne preterno grub faul Bolija okarakterisao kao dovoljan za drugu javnu opomenu i poslao ga u svlačionicu, da bi potom propustio igranje rukom Adama Smita u kaznenom prostoru Bornmuta propustio da okarakteriše kao penal.

Iako je poveo preko Antonija Elange u 47. minutu, Forest je potom stao, pa je Dominik Solanke sa dva gola doneo preokret, odgovorio je Kris Vud u 74. minutu, a pobedu Bornmutu doneo je Solanke u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Težak poraz doživeo je Njukasl na meču protiv Lutona, „svrake“ su izgubile 1:0, a mnogo problematičnije za tim sa Tajna je činjenica da je Luton propustio nekoliko odličnih prilika za mnogo ubedljiviju pobedu.