Fudbaleri Evertona savladali su engleskog petoligaša, ekipu Boram Vuda, sa 2:0 u meču osmine finala FA kupa i tako prošli među osam najboljuh.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0, a Everton je do prednosti stigao tri minuta pre isteka prvog sata igre.

Salomon Rondon je u 57. minutu primio sjajan pas u kaznenom prostoru i sjajnim udarcem zakucao loptu u mrežu rivala.

U 71. minutu je bilo 2:0, ali je pogodak Rišarlisona poništen zbog igranja rukom.

Iako je gostujući tim imao nekoliko prilika, Everton je uspeo da sačuva svoj gol, pre nego što je Rondon u 84. minutu asistenciju Androsa Tausenda glavom sproveo u gol.

Pre Evertona, među osam najboljih su prošli Midlzbro i Čelsi, Sautempton i Mančester siti, Kristal Palas, koji će odmeriti snage upravo sa „karamelama“, dok će poslednji par biti poznat nakon što Notingem Forest i Hadersfild međusobno odluče ko će na megdan Liverpulu.