Srpska bokserka Sara Ćirković osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Time je ispisala istoriju srpskog sporta, pošto je našoj zemlji donela prvo zlato ikada na nekom velikom takmičenju u seniorskoj konkurenciji.

Sara je u finalu pobedila rumunsku bokserku Lakramjoru Perijok i nastavila je da niže uspehe u ovom plemenitom sportu.

Ćirkovićeva je prethodno uspela da se plasira na Olimpijske igre u Parizu, a osvajala je juniorske i omladinske medalje, pa je najavila da je pred njom tek blistava budućnost.

Srpska bokserka je slavila u konkurenciji do 54 kilograma, a bodrili su je navijači u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Sarina medalja je i prva zlatna za Srbiju na Evropskom prvenstvu. Prethodno je Kristina Nađ Varga u kategoriji do 48 kilograma osvojila srebrno odličje.

Nađ Varga je sudijskom odlukom poražena od Ruskinje Julije Čungalakove u finalu u subotu popodne.

Još dve srpske reprezentativke se istog dana bore za zlato – Natalija Šadrina protiv Ruskinje Nune Asatrijan, u kategoriji do 60 kg, ali i Kristina Kuluhova, u kategoriji do 63 kg, protiv Elene Babičeve iz Rusije.

Naš ženski bokserski tim je osvojio i sedam bronzanih medalja, ukupno 11 na prvenstvu u Beogradu.

BONUS VIDEO: Osvojeno zlato bez modrice na EP – srpska bokserka Sara Ćirković