Pobeda nad Nišlijama.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša na stadionu „Rajko Mitić“ rezultatom 4:0 u okviru 1. kola Superlige Srbije.

Sam početak utakmice nagoveštavao je da će biti ludo. Fauliran je Aleksandar Katai na ivici kaznenog prostora, upravo on izveo prekid, pogodio Antona Tolordavu u ruku. Nakon odbitka lopta je stigla do Gelora Kange, koji je šutirao i pogodio gol rivala, ali je on poništen jer je sudija Milan Mitić pokazao na belu tačku.

Katai je preuzeo odgovornost, lako zatresao mrežu i doneo vođstvo Zvezdi.

No, od tog momenta Radnički je krenuo u apsolutnu ofanzivu, pa je tako Milan Borjan zaustavio „bombu“ Aleksandra Pejovića, nadovezali su se Rjoju Mićibući dobrim udarcima i Stefan Mitrović, potom je i Sava Petrov pogodio stativu.

Kazna je usledila u 24. minutu, kada je Kings Kangva nakon lepe akcije veoma lepo šutirao levom nogom i zakucao loptu u gol, a pitanje pobednika rešio je Milan Pavkov u 30. minutu, i to nakon što je Marko Drobnjak prethodno zaustavio šut Mirka Ivanića.

Upravo je Ivanić u prvom minutu drugog poluvremna asistirao Osmanu Bukariju za četvriti gol, što je bio i konačan rezultat susreta.

Što se preostale dve utakmice tiče, koje su odigrane u istom terminu, novosadska Mladost je sa 2:1 savladala Radnik u Surdulici, dok je Vojvodina bila minimalna protiv Napretka (1:0).

Crvena zvezda – Radnički Niš 4:0 (3:0)

(Katai 3, Kangva 24, Pavkov 30, Bukari 46)

Stadion: „Rajko Mitić“ (Beograd); Sudija: Milan Mitić

Crvena zvezda: Borjan, Rodić, Eraković, Dragović, Gobeljić (od 81. Leković), Kanga, Kangva, Ivanić (od 81. Lučić), Bukari (od 71. Mustafa), Katai (od 81. Katai), Pavkov (od 71. Sanogo)

Radnički Niš: Drobnjak, Aksentijević, Tolordava, Mlađović, Jovičić (od 81. Savić), Pejović, Mićibući (od 46. Marjanović), Dimić (od 71. Mesarović), Mitrović, Jovanović (od 58. Tomić), Petrov (od 58. Štulić)