Oglas

Mesto: Beograd
Datum: Wed Nov 26 14:59:13 CET 2025
Dogadjaj: DRUŠTVO/POLITIKA - Šatorsko nasilje, nezvačno poznato kao Ćacilend, u Pionirskom parku, nadomak Skupštine Srbije
Fotoreporter: Relja Jarkovački
Izvor: FoNet
Pionirski park, ćacilend Foto: FoNet/Relja Jarkovački

U Ćacilendu niču drvene kućice FOTO

autor:
08. maj. 2026. 12:35

Prema fotografijama objavljenim na društvenim mrežama u takozvanom Ćacilendu ispred zgrade Predsedništva Srbije postavljeno je nekoliko drvenih kućica.

Oglas

Pored šatora koji se i dalje nalaze u Pionirskom parku, na fotografijama se vidi da se montiraju i drvene kućice.

Inače, Srpska napredna stranka prijavila je više okupljanja u periodu od 26. do 28. juna, na nekoliko lokacija u Beogradu i Novom Sadu, a na skupovima bi, između ostalog, trebalo da govori i predsednik Aleksandar Vučić.

Ministar za javna ulaganja i funkcioner Srpske napredne stranke Darko Glišić izjavio je da je ta stranka, u skladu sa zakonom, prijavila održavanje velikog skupa u Beogradu u periodu od 26. do 29. juna i da nije prijavljen samo prostor ispred Doma Narodne skupštine, već i širi pojas koji obuhvata Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice sve do Trga Republike.

„Tačno je da sam u ime Srpske napredne stranke zakazao od 26. do 29. maja taj prostor, jer očekujem da ne bude u desetinama, već u stotinama hiljada ljudi prisutno“, rekao je Glišić krajem aprila.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare