Lionel Messi Foto:Tanjug/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Lionel Mesi, fudbaler Intera iz Majamija, našao se u bizarnoj situaciji tokom utakmice svog tima protiv Montreala u okviru MLS šampionata.

Mesi je u 43. minutu utakmice, pri vođstvu Montreala od 2:0, fauliran nešto grublje pa je lekarska ekipa morala da uđe na teren.

Nakon što mu je ukazana pomoć, Mesi je krenuo da se vrati u igru kada su mu sudije pokazale da mora da ostane pored terena.

Šokirani Argentinac je zbunjeno pogledao u sudiju koji mu je objasnio da mora da sačeka da prođe dva minuta, na šta je rekao:

„Ovakva pravila… Ne vode ničemu“, rekao je Mesi.

Ipak, samo par trenutaka kasnije Mesi je imao razloga da se raduje jer je Markus Rohas postigao prelep gol iz slobodnog udarca, pre kraja poluvremena i Luis Suarez je bio precizan za 2:2, a Bendžamin Kremaši je pogodio za preokret i novu pobedu Intera.

Tim sa Floride je prvi na čelu Istočne konferencije sa 27 bodova, tri više uz meč više u odnosu na Sinsinati na drugoj poziciji.