EPA-EFE/CIRO FUSCO

Efikasno kolo u Seriji A

Fudbaleri Napolija poraženi su od Fjorentine sa 1:3 na svom terenu u okviru 8. kola Serije A.

Brekalo je već u sedmom minutu doveo „violu“ u prednost, ali je u nadoknadi prvog poluvremena Osimen bio precizan iz penala za 1:1.

U nastavku je Napoli bio nešto opasniji rival, ali nije uspeo da postigne niti jedan gol, dok je Fjorentina bila uspešna dvaput.

Najpre je u 63. minutu Bonaventura pogodio za 1:2, a pobedu je potvrdio Gonzales u nadoknadi utakmice.

Napoli je sve dalje od odbrane titule, pošto ima tek 14 bodova iz osam utakmica i nalazi se na petoj poziciji, dok je Fjorentina na 4. mestu sa 17 poena.

Ranije tokom dana Lacio je u goleadi bio bolji od Atalante sa 3:2, dok je Roma konačno uhvatila dobru formu, pa je deklasirala Kaljari na gostovanju sa 1:4.

Sve rezultate, strelce i tabelu Serije A posle 8. kola pogledajte ispod.