Uwe Anspach/dpa via AP

Fudbaleri Sarbrikena plasirali su se polufinale Kupa Nemačke, pošto su na svom terenu pobedili Borusiju iz Menhengladbaha rezultatom 2:1.

Borusija je povela u osmom minutu golom Robina Haka i činilo se da će opravdati ulogu favorita.

Ipak, domaći fudbaleri su izjednačili samo tri minuta kasnije pogotkom Amina Naifija.

Pobedu Sarbrikenu doneo je Kai Brunker u trećem minutu nadoknade vremena.

Sarbriken se trenutno nalazi na devetom mestu na tabeli nemačke Treće lige. Borusija je na 12. poziciji na tabeli Bundeslige, što dovoljno govori koliki je ovo podvig.

Sarbriken je u prvom kolu Kupa Nemačke eliminisao Karlsrue, a potom je bio bolji od Bajerna i Ajntrahta iz Frankfurta.

Ovaj klub će se u polufinalu Kupa Nemačke sastati sa Kajzerslauternom, što takođe može biti veoma zanimljiv meč. U drugom polufinalu će igrati Bajer Leverkuzen, koji je veliki favorit, i Fortuna iz Dizeldorfa.