Fudbaleri Italije odigrali su nerešeno sa Švajcarskom u meču pretposlednjeg kola grupe C u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

Prvaci Evrope su pred svojom publikom na stadionu Olimpiko u Rimu propustili veliku šansu da pobede, jer su imali penal u nadoknadi i nisu ga iskoristili.

Ovako, imaju jednak broj bodova posle sedam odigranih utakmica kao i Švajcarska, pa moraju da strepe za prvo mesto u grupi, pošto su i gol-razlike slične.

„Azuri“ imaju 13:2, a Švajcarci 11:2, pa će odlučivati poslednji meč u kom Italija ide na Severnu Irsku u gostima, a Švajcarska kod kuće dočekuje Bugarsku.

U meču na Olimpiku prvi su poveli Švajcarci, golom Silvana Vidmera u 11. minutu. Za taj pogodak je zaslužan i Noa Okafor.

On je vukao napad po levoj strani, odakle je poslao povratnu loptu po zemlji za Vidmera, koji je utrčavao iz drugog plana.

Sa oko 18 metara je igrač Švajcarske zakucao loptu iz sve snage i nije ostavio nikakvu šansu Đanluiđiju Donarumi, iako je golman Italije bio na lopti.

Italija je izjednačila pogotkom Đovanija Di Lorenca u 36. minutu iz, čini se, dobro uigrane kombinacije „Azura“.

Ka lopti se kod prekida isprva zaleteo Emerson, dovoljno da zbuni i pomeri odbranu Švajcaraca, a zatim je loptu šutnuo Lorenco Insinje i centrirao Di Lorencu za gol glavom i 1:1.

Igrao se 87. minut kada je Domeniko Berardi fauliran u kaznenom prostoru protivnika i sudija Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku.

Tamo je loptu namestio Žoržinjo, koji se zaleteo i šutirao preko prečke, pa je propustio šansu da svom timu obezbedi trijumf u duelu sa direktnim konkurentom za odlazak na Mundijal.