Fudbaleri Engleske pobedili su Albaniju sa 5:0 u pretposlednjem meču grupe I, kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Time je Albanija i matematički ostala bez šanse za baraž, pošto je Poljska u istoj grupi u petak uveče pobedila Andoru sa 4:1.

Englezi su čitav posao završili u prvom poluvremenu, jer su tada postigli svih pet golova, da bi u nastavku promenili pola tima.

Poveli su u devetom minutu, golom Harija Megvajera na asistenciju Risa Džejmsa. Prednost je duplirao Hari Kejn u 18. minutu, a onda je Džordan Henderson, deset minuta kasnije, na Kejnovo dodavanje zatresao mrežu za 3:0.

Napadač Totenhema je do poluvremena kompletirao het-trik za „Tri lava“, pošto je metu pogađao u 33. i drugom minutu nadoknade.

Kejnu su asistirali Rahim Sterling i Fil Foden i obojicu su u nastavku zamenili Emil Smit-Rou i Džek Griliš.

Albanija je ostala na 15 bodova i trećem mestu grupe, Poljska na drugom mestu ima 20, a Engleska ima 23, pa stvari bar teorijski nisu potpuno rešene u ovoj grupi.

Poljska naredni meč igra protiv Mađarske, Albanija protiv Andore, a Engleska sa San Marinom i osim ako se ne desi čudo, Englezi idu direktno na Mundijal u Kataru, a Poljaci u baraž.