Oglas

Predrag Cvetković i Jovan Rajić.jpg
Predrag Cvetković i Jovan Rajić / Mediareform centar Niš, Goran Srdanov Nova.rs

"Neće biti profesore, preuzmite odgovornost": Advokat studenta Luke protiv kog se vodi postupak zbog reči "ćaci" poslao poruku dekanu Pravnog u Nišu

autor:
07. maj. 2026. 13:34

Advokat Jovan Rajić reagovao je nakon izjave dekana Pravnog fakulteta u Nišu, Predraga Cvetkovića, koji je za Nova.rs govorio o disciplinskom postupku protiv studenta Luke Petrovića, ocenivši da fakultet nije imao mogućnost da taj postupak izbegne. Rajić, koji zastupa Petrovića, tvrdi da dekan nije govorio istinu kada je rekao da je postupak morao da bude sproveden po službenoj dužnosti.

Oglas

"Kao Lukin advokat, u obavezi sam da kažem, radi javnosti pre svega, da je dekan Pravnog fakulteta Univerziteta u Nišu izrekao neistinu", naveo je Rajić.

On je objasnio da je Pravilnikom o disciplinskoj odgovornosti studenata jasno predviđena mogućnost odbacivanja prijave.

"Disciplinski postupak nije 'morao' biti sproveden 'po službenoj dužnosti', jer je članom 24. Pravilnika o disciplinskoj odgovornosti studenata ovog fakulteta jasno propisano da Disciplinska komisija može da odbaci prijavu za koju smatra da ne predstavlja disciplinsku povredu", naveo je advokat.

Dodao je da je fakultet imao pravni osnov da prijavu odbaci kao neosnovanu.

"Dakle, imali su pravni osnov da kažu - ovo je neosnovano mrcvarenje, mi rešenjem odbacujemo kao neosnovanu podnetu prijavu. Zašto to nisu uradili, njihova je stvar", istakao je Rajić.

On je ocenio da javnost ne sme biti dovedena u zabludu da uprava fakulteta nije imala nikakav prostor za odlučivanje.

"Oni svakako imaju pravo da vode postupak, ali nećemo dozvoliti zamajavanje i obmanjivanje javnosti da su, oni tako neutralni i zatečeni, da nisu mogli nikako da spreče postupak u koji su praktično 'ugurani'", naveo je i potom se direktno obratio dekanu Petroviću.

"Neće biti profesore, preuzmite odgovornost i nemojte iznositi neistine koje su vrlo lako proverljive", poručio je Rajić.

Podsetimo, Cvetković je ranije izjavio da je disciplinski postupak protiv studenta Luke Petrovića pokrenut po službenoj dužnosti nakon prijave studentkinje kojoj je rekao da je "ćaći", navodeći da fakultet nije mogao da spreči proceduru jer je bio u obavezi da postupi po prijavi.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare