EPA-EFE/Tim Keeton

Kakav meč i neočekivana pobeda gostiju

Fudbaleri Mančester sitija poraženi su na svom terenu od Brentforda sa 2:1 u meču 16. kola Premijer lige.

Siti jeste stvorio mnogo više šansi, imao je daleko veći posed, ali je Brentford u ključnim trenucima odigrao najbolje, te bio hrabar da napadne u nadoknadi drugog poluvremena.

Ajvan Toni je doveo goste u prednost i 16. minutu kada je glavom prebacio golmana Edersona.

Siti je preuzeo inicijativu, napadao je, a nagrada je stigla u poslednjim minutima prvog dela kada je Fil Foden volej udarcem na asistenciju MAnuela Akandžija „pocepao“ mrežu.

U drugom poluvremenu Siti je napadao, Erling Holan je bio glavna meta, a šanse su imali i Kevin De Brujne i Rodri.

Međutim, odluka je pala u nadoknadi utakmice, kada je Brentford realizovao brzu kontru nakon neuspešnog kornera igrača Sitija. Visa je povukao po levoj strani, dodao do Da Silve, koji je pronašao Tonija. Engleski napadač nije imao težak posao, te je ubacio loptu u nebranjeni deo mreže.

Gol je proslavio tako što je zapušio uši, a mnogi taj potez tumače i kao poruku za selektora Engleske Gereta Sautgejta koji ga nije uvrstio na spisak putnika za Mundijal u Kataru.

Siti je na ovaj način prekinuo niz od 20 utakmica na kojima nije poražen na domaćem terenu, a Brentford je postao prvi tim još od Tetenhema u FEbruaru koji je uspeo da savlada „građane“ na „Etihadu“.

Ujedno, „pčelice“ su nastavile neverovatan niz u kom nikada nisu izgubile u Premijer ligi kada su prve povele. Do sada imaju 13 pobeda i samo tri remija.

Siti je sada na drugom mestu sa 32 boda, dok je Arsenal prvi sa dva više i utakmicom manje.

Brentford je pobedom skočio na 10. poziciju sa istim brojem bodova kao Fulam i Liverpul koji su na pozicijama iznad.