Oglas

beograd 08.07.2025 nevreme oluja vetar kiša
nevreme u Srbiji Foto:Goran Srdanov/Nova.rs
nevreme u Srbiji Foto:Goran Srdanov/Nova.rs

Evo kad danas počinje nevreme u Srbiji i koji će grad prvi biti pogođen jakom olujom: Pogledajte na mapi koji delovi zemlje treba da se spreme na udar

26. jul. 2025. 08:23

Posle veoma toplog petka i jako tople noći u toku koje se temperatura kretala oko 25 stepeni danas na području Srbije veoma toplo sa maksimalnom temperaturom od 35 do 43 stepena, usled čega postoji povećana opasnost od iniciranja i širenja požara na otvorenom

Oglas

U subotu uveče (26.07.) na severu i zapadu Srbije, a u toku noći ka nedelji (26/27.07.) i u nedelju (27.07.) i u ostalim krajevima lokalno se očekuju vremenske nepogode: obilni pljuskovi sa grmljavinom, grad i kratkotrajno jak i olujni severozapadni vetar u zoni najintenzivnijih pljuskova, navodi se u saopštenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

1753510725-Prognoza-za-danas-i-sutra.jpg
Prognoza za danas i sutra Foto: RHMZ | Prognoza za danas i sutra Foto: RHMZ

RHMZ navodi da prema raspoloživom prognostičkom materijalu, prvi lokalni grmljavinski razvoji u subotu mogu biti inicirani već posle podne na teritoriji centralne Srbije i u okolini Beograda sa tendencijom premeštanja ka Rumuniji, ali se prvi kompaktniji i organizovaniji linijski grmljavinski sistemi očekuju tek kasnije uveče i tokom noći, kada će se iz zapadne Srbije (u jakoj jugozapadnoj struji) premeštati ka Vojvodini. U nedelju tokom dana nepogode se očekuju i u ostalim regionima u zemlji.

Nepogode u Beogradu

1753512167-Meteoalarm.jpg
Meteoalarm | Meteoalarm

U toku noći subota na nedelju (26/27.07.) i u nedelju (27.07.) u pojedinim delovima grada lokalno se očekuju vremenske nepogode: obilni pljuskovi sa grmljavinom, grad i kratkotrajno jak i olujni severozapadni vetar u zoni najintenzivnijih pljuskova.

1753510582-Vremenska-prognoza-za-narednih-5-dana.jpg
Vremenska prognoza za narednih 5 dana Foto: RHMZ | Vremenska prognoza za narednih 5 dana Foto: RHMZ

Od ponedeljka 28. jula temperature će biti značajno niže nego u nedelji iza nas i kretaće se oko 25 stepeni u toku dana, najavljena je povremena oblačnost praćena lokalnim pljuskovima i kišom.

Danas je poslednji udar toplotnog talasa i ujedno poslednji toplotni talas u julu. U dugoročnoj prognozi za avgust navodi se da će vreme biti znatno stabilnije bez naglih skokova i padova temperatura, ali ipak ostaje da vidimo kakvo će se vreme biti u narednim nedeljama.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare