Oglas

Goli Zivot - Zorana Sulc - (TV Happy 2013) - YouTube - 54 56 copy
Zorana Šulc Foto: Goli život/TV Happy

"To će mi omogućiti da lagodno živim": Naša spisateljica u 67. godini otvorila OnlyFans

08. maj. 2026. 15:06

Književnica Zorana Šulc je odlučila da u 67. godini otvori profil na mreži za odrasle - OnlyFans.

Oglas

Govoreći o motivima, Zorana naglašava da je godinama posmatrala kako drugi profitiraju od iste vrste sadržaja koji je i sama obrađivala u književnosti.

"Toliki poznati svetski pisci pisali su o erotici i na tome zaradili ogromne pare. U mojim književnim delima na erotici su zarađivale izdavačke kuće. Sada sam rešila da makar od tih erotskih recenica zaradim i ja nešto", rekla je ona, piše "Kurir".

Prema njenim rečima, sadržaj koji planira da objavljuje neće biti osmišljen kao senzacija ili šok, već kao produžetak njenog dosadašnjeg autorskog izraza, samo u drugačijem medijskom obliku i bez posrednika između nje i publike.

"To će mi omogućiti da lagodno živim. Pisac je celog života osuđen da ga tapšu po ramenu, a da od umetnosti jedva preživljava. Ja više nemam nameru da se izvinjavam zbog toga što želim da živim pristojno od svog rada", istakla je Zorana.

Na komentare koji su se pojavili na društvenim mrežama reagovala je bez zadrške i u svom prepoznatljivom tonu:

"I bilo kakav komentar zadržite za sebe. Na svojim cipelama ja vezujem pertle, a ne vi".

Njena odluka izazvala je različite reakcije u okruženju – od onih koji je podržavaju i smatraju da pokazuje doslednost i hrabrost, do onih koji njen potez kritikuju iz konzervativnijeg ugla. Šulc je i ranije javno govorila o svom privatnom životu i teškim iskustvima kroz koja je prolazila.

U jednom od ranijih svedočenja, govorila je i o traumatičnom događaju iz mladosti.

"Posle jedne proslave me je silovao moj jako dobar drug. Do tada sam imala samo jednu vezu, bila sam nevina jer me je taj dečko toliko cenio i čuvao. Posle te žurke su drugovi rešili da me otprate kući. I onda se to desilo. Mislila sam da se oni nešto šale.. Osećala sam se bedno, jezivo. Htela sam da izvršim samoubistvo", ispričala je ona svojevremeno.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare