Oglas

Beograd, 03.11.2025. Skupština, ćacilend, Podrška Dijani Hrki, policija Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs
Policija ispred Skupštine, Podrška Dijani Hrki koja štrajkuje glađu se nastavlja Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs
Policija ispred Skupštine, Podrška Dijani Hrki koja štrajkuje glađu se nastavlja Foto: Filip Krainčanić/Nova.rs

Studenti objavili: Ljudi iz Ćacilenda napali članove Zbora Stari grad i Savski venac, naneli im povrede, oduzeli telefon, a policija se podsmevala umesto da reaguje

26. nov. 2025. 07:40

Studenti u blokadi objavili su na svojim zvaničnim profilima na društvenim mrežama, da su članove Zbora Stari grad i Ujedinjeni Savski venac, napala nepoznata lica ispred Narodne skupštine, a koja su izašla iz takozvanog Ćacilenda.

Oglas

Kako su naveli studeneti u blokadi, članovima zborova nanete se povrede, a jednoj članici oduzet je telefon.

Kao što to obično biva, kada napadi dolaze od osoba iz šatorskog naselja, policija nije ragovala i nije zaštitila napadnute građane.

"Pripadnici policije koji su se nalazili na licu mesta nisu reagovali, već su se podmsevali napadnutim građanima", napisali su studenti.

Oni su dodali da su članovi zborova bili u policijskoj stanici Stari grad, kako bi dali izjave povodom incidenta.







Studenti su pozvali sve da im se jave putem profila na društvenim mrežama, ukoliko imaju više informacija o ovom događaju.

Podsetimo, policija koja čuva Ćacilend i ljude u njemu, nije reagovala ni kada je pre nekoliko dana napadnua ekipa N1 na ovom prostoru i kada im je jedan muškarac koji boravi u šatorskom naselju, oteo, a potom razbio kameru bacivši je nekoliko puta na asfalt.

***

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare