Oglas

1756238330-Filozofski_fakultet_izbaceni_studenti_8_nasa-1024x672.jpg
Policija na ulazu u Filozofski fakultet, Novi Sad Foto:021.rs
Policija na ulazu u Filozofski fakultet, Novi Sad Foto:021.rs

Policija na protestu ispred Filozofskog upotrebila šok bombe koje su opasne po život, jedan momak dobio trajno oštećenje sluha: Pogledajte kako izgledaju te bombe

autor:
28. avg. 2025. 18:10

Miran Pogačar iz građanskog pokreta "Bravo" na društvenoj mreži X objavio je da su pripadnici policije na protestu sinoć ispred Filozofskog fakulteta u Novom Sadu prvi put upotrebili šok bombe, te da je jedan momak povređen gde je zadobio opekotine i trajno oštećenje sluha.

Oglas

"Mnogi su sinoć bili povređeni ispred Filozofskog u Novom Sadu, a evo i od čega. Na prvoj fotografiji je osigurač od šok bombe i sinoć ih je više puta žandarmerija upotrebila. Jedan dečko je zadobio opekotine i verovatno trajno izgubio sluh usled šok bombi, a ima drugih sa sličnim povredama. Policija ne bira sredstva da odbrani režim, ovo je već novi nivo nasilja nad narodom. Pozivam Ivicu Dačića i policiju da se javno izjasne zašto je Žandarmerija koristila šok bombe, ko će da odgovara zbog korišćenja sredstava koja mogu biti opasna po život i to dok su ljudi bili mirni i nisu pružali otpor", napisao je Pogačar.







Podsetimo, sinoć je ispred Filozofskog fakulteta došlo do sukoba između policije i demonstranata. Studenti su dali rok do 22h dekanu fakulteta i policiji da napuste zgradu i puste ih da uđu na fakultet, a nakon isteka tog roka došlo je do incidenta ispred fakulteta.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare