Kilijan Mbape

Kilijan Mbape imao je početak iz snova u dresu Rela Madrida jer je postigao gol u pobedi od 2:0 protiv Atalante u UEFA Superkupu, ali je onda stao i ostao neaktivan naredna 264 minuta kroz prvenstvena takmičenja u Španiji.

Trenutno u ligama pet najboljih u Evropi nema igrača koji je više šutirao u protivničke golove od njega. Ipak, Mbape još uvek čeka prvenstveni gol.

Mbape je do sada uputio 17 udaraca u golove Majorke (odigrano 90 minuta), Valjadolida (86 minuta) i Las Palmasa (90 minuta). Napadač, koji je postigao 40+ golova po sezoni u poslednje četiri godine, još uvek ne može da pošalje loptu u mrežu u La Ligi.

Protiv Majorke je imao četiri šuta, kao i protiv Valjadolida, a devet protiv Las Palmasa. Nijedan od njih nije rezultirao golom. U najjačim evropskim ligama nema igrača koji je više šutirao i ostao na nuli što se golova tiče. U francuskom šampionatu bilo mu je potrebno 4,4 udarca u proseku za svaki gol.