Oglas

Bekuta oštro reagovala na snimke prazne hale na njenom koncertu u Zagrebu i poslala nam slike: "Ostaću dosledna svom radu i publici"

18. feb. 2026. 11:39
>
18. feb. 2026. 16:20

Ana Bekuta je nedavno održala koncert u Areni Zagreb povodom proslave 40 godina solističke karijere. Iako su pojedini mediji i profili na društvenim mrežama objavili snimke i fotografije prazne hale, pevačica energično negira ove navode i kaže "ostaću dosledna svom radu".

Oglas

Bekuta se o navodima o praznoj hali promptno oglasila:

"Povodom netačnih i tendencioznih navoda koje je danas objavio jedan portal, osećam obavezu da se obratim javnosti. Tokom svoje, četiri decenije, duge karijere, uvek sam se trudila da svoj posao radim profesionalno, odgovorno i časno. Zbog toga smatram nedopustivim da se bez elementarne provere objavljuju neistine i konstrukcije sa očiglednom namerom da izazovu senzaciju i nanesu štetu mom ugledu. Navodi koji su objavljeni nisu tačni", tvrdi Bekuta.

Privatna arhiva
Privatna arhiva / Privatna arhiva

Javnost, kaže ona, zaslužuje istinu i profesionalan odnos, a ne tendenciozna tumačenja.

"Ostaću dosledna svom radu, svojoj publici i vrednostima koje zastupam već decenijama. Svoje ime, integritet i profesionalni ugled štitiću svim raspoloživim pravnim sredstvima", zaključila je.

Inače, Bekuti je u Zagrebu gošća bila hrvatska pevačica Alka Vuica.

Maliciozni navodi

Inače, portal Nova.rs je ranije danas objavio i snimke na društvenoj mreži Tiktoku. Korisnici koji su ih objavili tvrdili su da je Arena bila poluprazna.

Ipak, pevačica je ovo oštro demantovala fotkama prepune Arene.

Privatna arhiva
Privatna arhiva / Privatna arhiva

Vučić je odlikovao

Inače, povodom Sretenja - Dana državnosti Srbije, predsednik Aleksandar Vučić dodelio je odlikovanja zaslužnim institucijama i pojedincima, među kojima su se našla i Ana Bekuta.

Ona je dobila Zlatnu medalju za zasluge, a isto priznanje dodeljeno je i Snežani Đurišić i Radiši Raši Pavloviću.

Prethodnih godina, Vučić je dodelio više sretenjskih odlikovanja, odnosno Zlatnih medalja za zasluge, javnim ličnostima.

Tako su nagrađeni, između ostalih, Zorica Brunclik, Nikola Pejaković, Nada Blam, Lepa Lukić, Mirko Kodić, Aleksandra Kovač, sestre Gobović...

Ranije, kako je Nova.rs takođe pisala, Ana Bekuta je imala nastup za doček srpske Nove godine u Čačku, a na njemu je doživela niz neprijatnosti.

16, februar 2026, Beograd - Povodom Dana drzavnosti Republike Srbije, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vucic urucio je odlikovanja zasluznim pojedincima i institucijama. Photo: Antonio Ahel/ATAImages
Antonio Ahel/ATAImages
Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare