Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je selekciju Maroka u meču za 3. mesto sa 2:1.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Junaci „vatrenih“ su bili Joško Gvardiol i Mislav Oršić, koji su golove postigli u 8. i 42. minutu, dok je za Maroko bio precizan Ašraf Dari u 9. minutu.

Potpuna ludnica viđena je od samog starta, pošto je prva prilika stigla već u 3. minutu.

Golman Maroka Jasin Bono je umalo postigao autogol. Lopta mu je prešla preko noge, ali je imao sreće i Hrvatska je dobila samo korner.

Hrvatska je nastavila da napada i do prvog gola je stigla već u 7. minutu, kada je Joško Gvardiol krunisao sjajnu akciju „vatrenih“.

Fudbaleri Zlatka Dalića su nakon centaršuta glavama razmenili lopte, a Joško je mirno poslao u mrežu. Ipak, njihovo slavlje je kratko trajalo.

Maroko je do izjednačenja stigao već dva minuta kasnije, pošto je odbrana Hrvatske loše reagovala.

Najbolje se snašao Ašraf Dari koji je postigao prvi gol na Mundijalu.

„Vatreni“ tu nisu stali i napadali su visokim intenzitetom sve do polovine prvog dela, a Luka Modrić je opasno šutirao sa ivice šesnaesterca u 24. minutu.

Bono je nekako uspeo da odbrani, nakon čega je odbrana Maroka izbacila loptu.

Veliku šansu propustili su „lavovi“ u 29. minutu. Tada je probio po desnom boku Ašraf Hakimi, ali je nakon njegovog centaršuta lopta prošla pored napadača Jusufa En Nesirija.

U 33. minutu nakon prodora Sofijan Bufal je završio na travi u kaznenom prostoru Hrvatske, ipak, sudija nije smatrao da je to penal i igra se nastavila.

Konačan rezultat prvog dela postavio je Mislav Oršić, koji je postigao verovatno najlepši gol Hrvatske na ovom turniru.

Nakon dodavanja Marka Livaje, Oršić je samo otvorio stopalo, a lopta je završila od stative u mrežu Maroka.

Hrvati su pokušali da reše pitanje pobednika već u 47. minutu, ali je Bono sjajno odbranio pokušaj Oršića.

Nakon toga je usledilo taktičko nadmudrivanje, i nismo videli veliki broj prilika.

Veliki peh je Hrvatska doživela u 59. minutu, kada je Andrej Kramarić ostao na travi, u suzama, zbog povrede.

Pao je Joško Gvardiol u šesnaestercu Maroka u 74. minutu, sa klupe „vatrenih“ su se odmah pobunili, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Najbolju priliku na meču za Maroko je propustio En Nesiri u 75. minutu, a Dominik Livaković je ponovo bio heroj Hrvatske.

Nakon sviranog faula pred sam kraj meča, Marokanci su napali sudiju, i zbog toga je „požuteo“ Selim Amalah.

Veliku šansu da šokira Hrvate propustio je ponovo En Nesiri, koji je iz neposredne blizne od gola loše šutirao u 96. minutu.

Marokanci su emotivno doživeli poraz i nekoliko fudbalera je odmah zaplakalo.

Hrvatska je tako drugi put u istoriji osvojila bronzanu medalju, nakon 1998. godine, dok su 2018. godine zauzeli 2. mesto.

Hrvatska – Maroko 2:1