Oglas

Paddy Lacey (left)
Peter Byrne / PA Images / Profimedia / Peter Byrne / PA Images / Profimedia

Užas: Bivši fudbaler Liverpula i bokserska zvezda u usponu uhapšen zbog pokušaja ubistva

20. feb. 2026. 19:39

Patrik Lejsi (32), nekadašnja mlada nada Mančester junajteda i Liverpula, uhapšen je zbog pokušaja ubistva.

Oglas

Lejsi je u karijeri igrao za mlađe kategorije Mančester junajteda i Liverpula, gde je imao status velikog talenta.

Ipak, nije uspeo da se izbori za mesto u prvom timu, nakon čega je karijeru proveo igrajuću u periodu između 2011. i 2023. godine za brojne niželigaše, među kojima su Bredford Siti, Barou, Čester, i na kraju Flint Taun, u kom je 2023. i okončao karijeru.

Ubrzo je doneo odluku da se ipak vrati sportu, ali je umesto fudbala stavio bokserske rukavice na ruke, gde je pokazao zavidan talenat, pošto je slavoio na 12 borbi pre nego što je 7. februara 2026. godine doživeo prvi poraz.

Ipak, on neće imati priliku da nastavi boksersku karijeru s obzirom na to da je uhapšen i optužen za pokušaj ubistva.

On je, zajedno sa još tri čoveka, prema otpužnici 28. novembra 2025. godine učestvovao u pucnjavi tokom koje je jedan mladić sa dva metka ranjen u nogu.

Usledila je istraga koja je dovela do Lejsija, pa nekadašnjeg fudbalera i doskorašnjeg boksera očekuje sudski postupak u kom je optužen za pokušaj ubistva.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare