Porto/Foto: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Fudbaleri Porta savladali su ubedljivo Klub Briž u meču 5. kola Lige šampiona grupe B rezultatom 4:0.

Od samog starta su dominirali i jasno je zašto su odneli pobedu.

Ređale su se šanse za portugalski tim, prvo je Taremi promašio u sedmom minutu, potom je u 13 Eustakio bio neprecizan.

Ipak, u 33. minutu se isplatila upornost Porta i Taremi je pogodio za vođstvo portugalskog tima.

Veliku dramu videli smo na startu drugog poluvremena. Sudija Majkl Oliver je nakon intervencije VAR-a dosudio penal domaćinu i Vanaken je imao priliku da izjednači.

Sjajni golman Porta je odbranio udarac Vanakena, ali se penal, zbog ranijeg ulaska Eustakija u kazneni prostor, morao da ponovi.

Ipak, Kosta je i drugi put bio bolji od fudbalera Briža i u 51. minutu je odbranio penal i Langu.

To je iskoristio Porto i u periodu od samo 13 minuta, postigli su tri gola.

Precizni su bili Evanilson u 57. minutu, Eustakio u 60. i Taremi u 70. minutu.

Do kraja meča Porto je imao nekoliko šansi da postigne i peti gol, ali je Minjole uspeo da spreči „petardu“.