Dešavanja sa prve dve utakmice 4. kola grupne faze Lige šampiona pratite na Nova.rs.

Fudbaleri Napolija savladali su Ajaks u okivru 4. kola A grupe Lige šampiona sa 4:2, i tako obezbedio prvo mesto u grupi, dok je Klub Briž napravio sjajan rezultat, odigrao bez golova sa Atletikom u Madridu, i napravio veliki korak ka nokaut-fazi.

#related-news_0

Napoli je u meč ušao silovito, pa su nakon 17 minuta imali dva gola viška i diktirali dešavanja na terenu.

Posebno inspirisan bio je Lozano, koji je postigao gol za 1:0 u 4. minutu, a potom promašio sjajan udarac za 2:0.

Ipak, njegov volej bio je uvod u fantastičan šut Rastadorija, koji je u 17. minutu bio precizan iz kaznenog prostora.

Ajaks je u drugom delu preko Klasena odgovorio veoma lepim udarcem smanjio na 2:1, ali je ubrzo Napoli stigao do 3:1, kada je dosuđen penal za domaće.

Istom merom uzvratio je i Ajaks, ali nisu „kopljanici“ imali snage za preokret, već je Osimen iskoristio kiks Blinda, oduzeo mu loptu i plasirao je u mrežu za 4:2.

Ovom pobedom Napoli je obezbedio prolaz dalje, dok će Ajaks igrati protiv Glazgov Rendžersa za prolaz u Ligu Evrope.

U istom terminu, Briž je uspeo da odoli Atletiku u Madridu i dođe do boda, čime je praktično rešio pitanje prolaza, iako još uvek matematički nije sve završeno.

Napoli – Ajaks 4:2 (2:0)

(Lozano 4, Rastadori 17, Kvaratshelija 62 penal – Klasen 49)

Stadion: Dijego Armando Maradona (Napulj); Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)

Napoli: Meret, Di Lorenco, Kim, Huan Hesus, Olviera, Zambo Angisa, Lobotka, Zjelinski, Lozano, Raspadori, Kvaratshelija

Ajaks: Pasver, Basi, Blind, Timber, Sančez, Tejlor, Alvarez, Klasen, Bergvin, Bergjus, Kudus

Napoli - Ajaks 4:2, Atletiko Madrid - Klub Briž 0:0