Nije dugo bilo potrebno Levandovskom da proradi

Fudbaleri Barselone pobedili su  u gostima Real Sosijedad sa 4:1, u meču drugog kola španske La Lige.

Strelci za Barselonu bili su Robert Levandovski u prvom i 68. minutu, Osman Dembele u 66. i Ansu Fati u 79. minutu. Pored toga Fati je upisao i dve asistencije i time nagovestio da će biti odličan tandem sa Levandovskim u napadu Katalonaca.

Pogodak za Sosijedad postigao je Aleksander Isak u šestom minutu, ali je Barselona odigrala sjajno drugo poluvreme i nije ostavila mnogo prostora rivalu da ostvari bolji rezultat.

Posle dva odigrana kola, Barselona je zabeležila jednu pobedu i jedan remi, a Sosijedad je upisao po jednu pobedu i poraz.

U narednom kolu, Barselona će dočekati Valjadolid, dok će Sosijedad gostovati Elčeu.

U preostala dva meča dana Atletiko Madrid je sa 2:0 na svom terenu poražen od Viljareala, dok je Atletik Bilbao savladao Valensiju sa 1:0.

Strelci za Viljareal bili su Žeremi Pino u 73. i Đerard Moreno u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena. Atletiko je u četvrtom minutu nadoknade vremena ostao sa 10 igrača, pošto je direktan crveni karton dobio Nahel Molina.

Strelac pobedonosnog gola za Bilbao u pobedi nad Valensijom bio je Aleks Berenguer u 42. minutu.