Ivan Radovanović, Foto: EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Srbi bez pobede u Seriji A u nedelju

U okviru nedeljnog programa u italijanskoj Seriji A odigrane su četiri utakmice, a viđena su tri remija i jedna ubedljiva pobeda domaćina.

Napoli je sa lakoćom na svom terenu pobedio Mocu sa 4:0, a junak utakmice bio je 21-godišnji Gruzijac Hviča Kvaratskelija.

On je zatresao mrežu dvaput, odnosno po jednom u oba poluvremena. Strelci za Napolitance bili su još i Vikoti Osimen u nadoknadi prvog poluvremena, kao i Kim Min-Dža u nadoknadi drugog dela.

Posle dva kola, Napoli ima maksimalan učinak, dok je Monca zabeležila i drugi poraz.

U narednom kolu, Napoli će gostovati Fjorentini, a Monca će dočekati Udineze.

Najneatraktivniji meč dana odigrali su Empoli i Fjorentine, a on je završen rezultatom 0:0.

U startnoj postavi Fjorentine našla su se i tri srpska internacionalca Nikola Milenković, Luka Jović i Aleksa Terzić.

Empoli je imao igrača manje od 67.minuta kada je Sebastijano Luperto dobio crveni karton, ali Jović i „viola“ to nisu uspeli da realizuju.

Srpski napadač je zamenjen u 86. minutu, a tada je besno napustio teren mrmljajući nešto u bradu, a snimljen je i kako šutira flašicu pored terena. Ostalo je nejasno da li nije bio zadovoljan svojom igrom ili se naljutio na trenera zbog izmene.

Fudbaleri Atalante i Milana odigrali su u Bergamu nerešeno 1:1.

Povela je Atalanta golom Ruslana Malinovskog u 29. minutu, da bi izjednačenje Milanu doneo Ismael Banaser pogotkom u 68. minutu.

Posle dva kola, oba tima su zabeležila po jednu pobedu i remi.

U istom terminu, Bolonja, koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, i Verona su odigrali takođe nerešeno 1:1.

Bolonja je do vođstva stigla golom Marka Arnautovića, da bi remi Veroni doneo Tomas Anri pogotkom u 43. minutu na asistenciju Darka Lazovića, krilnog igrača srpske reprezentacije.

Domaći tim je od 78. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Rikardo Orsolini.

Srpski internacionalci u dresu Verone, Ivan Ilić i Lazović proveli su svih 90 minuta na terenu.

Obe ekipe imaju po jedan remi i poraz, nakon dva odigrana kola.

U trećem kolu, Atalanta će gostovati Veroni, dok će Milan dočekati Bolonju.