Veče za pamćenje, a za sve su zaslužni momci iz Pariza

Fudbaleri Pari Sen Žermena deklasiralu su Lil sa 7:1 na gostujućem terenu u 3. kolu francuske Lige 1.

Već u prvom poluvremu Parižani su rešili pitanje pobednika, pošto je bilo 4:0, a u centru pažnje bio je Kilijan Mbape.

Francuz je postigao drugi najbrži gol u istoriji Lige 1. Zatresao je mrežu već između osme i devete sekunde nakon sjajne kombinacije sa centra u kojoj su pored njega učestvovali i Nejmar i Lionel Mesi. Tako se približio rekordu Mišela Ria koji je 1992. godine postigao gol za osam sekundi.

Mbape je meč završio sa tri gola, Nejmar je upisao dva, a Mesi i Ašraf Hakimi po jedan. Pored toga treba napomenuti da je Brazilac imao i tri asistencije, dok je gol za Lil postigao Bamba u 54. minutu.

Parižani su i dalje ubedljivi u francuskoj šampionatu, pa nakon tri kola imaju devet bodova, uz gol razliku 17:3.

Lil ima po pobedu, poraz i remi, te je na 12. mestu.