Oglas

Mexican president-elect Sheinbaum to maintain usage of army for civil tasks
Klaudija Šejnbaum Foto:EPA-EFE/Isaac Esquivel
Klaudija Šejnbaum Foto:EPA-EFE/Isaac Esquivel

Tramp pristao da odloži primenu carina protiv Meksika, za Kanadu i Kinu važe od sutra

autor:
03. feb. 2025. 18:47

Meksička predsednica Klaudija Šejnbaum objavila je danas, posle razgovora sa predsednikom SAD Donaldom Trampom, da je za mesec dana odloženo stupanje na snagu američkih carina na robu iz Meksika, što je potvrdila i Bela kuća.

Oglas

Šejnbaum je na Iksu napisala i da će vlasti Meksika odmah pojačati zaštitu severne granice, sa SAD, sa 10.000 pripadnika Nacionalne garde, radi sprečavanja krijumčarenja droge iz Meksika u SAD, pre svega fentanila.

„SAD se obavezuju da će raditi na zaustavljanju krijumčarenja moćnijeg oružja u Meksiko“, navela je Šejnbaum i dodala da će dve zemlje nastaviti razgovore o bezbednosti i trgovini.

Američke carine na robu iz Meksika trebalo je sutra da stupe na snagu.

Sutra treba da počne primena američkih carina na robu iz Kanade i Kine. Za sada je nejasno da li su te carine vesnik šireg trgovinskog rata budući da je Tramp obećao uvođenje novih uvoznih taksi.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare