Oglas

Beograd 08. april 2025. Blokada kod Više poslovne na  Bulevaru, 16 minuta tišine za nastradale studenti  Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs
Studenti u blokadi blokirali su Bulevar kralja Aleksandra, 16 minuta tišine za nastradale Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs
Studenti u blokadi blokirali su Bulevar kralja Aleksandra, 16 minuta tišine za nastradale Foto:Filip Krainčanić/Nova.rs

"Naša borba prelazi u sledeću fazu, korak ka radikalizaciji": Studenti i pet sindikata pozivaju prvog maja na veliki protest u Beogradu

autor:
26. apr. 2025. 15:29

Studenti u blokadi i pet nacionalnih sindikata pozivaju na obeležavanje 1. maja, Međunarodnog praznika rada, na platou ispred Vlade Srbije, objavljeno je na Instagramu.

Oglas

„Prvog maja obeležavamo šest meseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu. Od ovog trenutka, naša borba prelazi u sledeću fazu. Više ne stojimo samo u blokadama. Ovo je korak ka radikalizaciji koja će omogućiti nove vidove pritiska“, navodi se u saopštenju.

Navedeno je i su Zakon o štrajku i Zakon o radu temelji sistema eksploatacije.

„Oni štite vlast, a ne radnika. Ti zakoni se moraju promeniti – masovna obustava rada. Borimo se za pravo na život bez straha. Za radnike, za studente, za sve nas. Vidimo se 1. maja u 12 časova“, poručili su studenti.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare