Oglas

Los Angeles Clippers at Brooklyn Nets
Foto: EPA/PETER FOLEY CORBIS
Foto: EPA/PETER FOLEY CORBIS

Micić i Pokuševski dobijaju novog trenera? Obožava Jokića, a košarku drži u malom prstu

23. apr. 2024. 13:59

Džej Džej Redik mogao bi uskoro da postane glavni trener Šarlot Hornetsa, javlja NBA insajder Šems Čaranija.

Oglas

Prema informacijama iz Amerike, Šarlot je odradio intervjuu sa Redikom, koji nikada pre nije bio trener, ali mnogi misle da ima odlične predispozicije za taj posao.

Redik je bio NBA igrač od 2006. do 2021. godine, a nosio je dresove Orlanda, Milvokija, KLipersa, Filadelfije, Nju Orleansa i Dalasa.

Posle završetka igračke karijere mnogo puta je u podkastima pokazivao svoje znanje o košarci, a oduševljen je Nikolom Jokićem i načinom na koji on igra. Uvek je zagovarao to da Jokić treba da bude MVP, kad god je bio u konkurenciji.

Ove sezone Šarlot, za koji nastupaju Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski, ostao je bez plasmana u plej-in i plej-of, a trener Stiv Kliford je odlučio da više neće da bude glavni strateg tima. Iskusni stručnjak će se preseliti u upravu kluba, iako je ona bila raspoložena da Kliford ostane prvi trener i naredne sezone.

Šarlot već godinama nije ekipa na nivou plej-ofa, a videćemo da li će Redik dobiti posao i uspeti da digne klub.













BONUS VIDEO







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare