EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Sve zanimljive detalje sa utakmica pročitajte u blogu Nova.rs

Fudbaleri Pari Sen Žermena upisali su prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone, pošto su u prvom kolu savladali Borusiju Dortmund sa 2:0 na svom terenu.

PSŽ je bio bolji rival tokom čitavog meča i zasluženo je slavio, iako je tek u drugom poluvremenu slomio otpor rivala.

Kilijan Mbape je pogodio sa penala u 49. minutu, dok je Ašraf Hakimi sjajno kombinovao sa Vitinjom u 58. minutu i nakon lepog driblinga lako rešio akciju za konačnih 2:0.

Utakmica je i počela šansom za PSŽ, ali je Lukas Ernandez šutirao pored gola.

Dortmund je prvi put zapretio preko Donija Malena u 14. minutu, dok je u ekipi PSŽ-a opasan bio Osman Dembele, ali njegov prodor po levoj strani nije urodio plodom.

Vitinja je u prvom poluvremenu pogodio stativu, a pokušao je i sa distance, ali nije sproveo loptu u mrežu. Pretio je PSŽ i preko Markinjosa, onda opet preko Dembela, pa je tražen i penal pred kraj prvog dela igre, ali gola nije bilo.

Međutim, francuski tim nije odustajao, pa je slomio odbranu rivala početkom drugog dela i tu prelomio utakmicu.

Dortmund je do kraja imao dve prilike, ali je PSŽ sačuvao mrežu i upisao prva tri boda ove sezone u Ligi šampiona.

U istoj grupi ranije tokom dana Milan i Njukasl su remizirali 0:0.

Pari Sen Žermen – Borusija Dortmund 2:0

(Mbape 49, Hakimi 59)

Stadion: Park prinčeva, Pariz, Francuska. Sudija: H. Mancano.

PSŽ: Donaruma – Ernandez (od 88. Pereira), Škriniar, Markinjos, Hakimi – Zair-Emeri, Ugarte, Vitinja (od 80. Li Kang In) – Mbape, Kolo Muani (od 80. Ramoš), Dembele. Trener: Luis Enrike.

Dortmund: Kobel – Humels, Šule, Šloterbek – Rirson, Sabicer (od 14. Nmeha), Džan (od 76. Gitens), Brandt (od 62. Rojs), Volf (od 78. Bensebaini) – Malen (od 62. Filkrug), Adejemi. Trener: Edin Terzić.

Jang Bojs – RB Lajpcig 1:3 (1:1)

(Elija 33 – Simakan 3, Šlager 73, Šeško 90+2)

Mančester siti – Crvena zvezda 3:1 (0:1)

(Alvarez 47, 60, Rodri 73 – Bukari 45)

Grupa H

Barselona – Antverp 5:0 (3:0)

(Feliks 11, 66, Levandovski 19, Batalj 22 autogol, Gavi 54)

Šahtjor – Porto 1:3 (1:3)

(Kelsi 13 – Galeno 8, 15, Taremi 29)

PSŽ - Borusija Dortmund 2:0, Barselona - Antverp 5:0, Fejenord - Seltik 2:0, Lacio - Atletiko Madrid 1:1, Šahtjor - Porto 1:3