EPA-EFE/VINCENT JANNINK

Brutalno dobor igra turski tim ove sezone

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su na svom terenu ekipu Rizea rezultatom 5:0 (1:0) u meču sedmog kola turske Superlige.

Ceo meč za Fenerbahče odigrao je srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je postigao gol i imao je asistenciju na meču sa Rizeom.

Tadić je u trećem minutu asistirao Sebastijanu Šimanskom za vođstvo Fenerbahčea od 1:0. Potom su se u strelce upisali Irfan Kan Kaveči u 47. i Edin Džeko u 63. minutu. Dušan Tadić je postigao gol u 75. minutu, kada je odbitak došao do njega, te je lagano ubacio loptu u mrežu, dok je konačan rezultat postavio Džošua King u trećem minutu nadoknade vremena.

Fenerbahče je prvi na tabeli Superlige sa 21 bodom, dok je Rize sedmi sa 11. Fenerbahče će u narednom kolu gostovati Kasimpasi, dok će Rize dočekati Samsun.

Ovo je bila čak 14. uzastopna pobeda Fenerbahčea u svim takmičenjima, a poslednji poraz bio mu je od Crvene zvezde u pripremnom periodu.

Tadiću je inače ovo bio prvi gol u turskom šampionatu, a ima i dve asistencije, dok je prethodno briljirao u evropskim kvalifikacijama i Ligi konferencija.