Sjajna utakmica.

Fudbaleri Almerije remizirali su protiv Granade 3:3 na svom terenu u ludoj utakmici osmog kola La lige.

Kolumbijac Luis Suarez postigao je tri gola za sve ukupno pet minuta. Tresao je mreže u 41, 44 i prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Ovo je i najbrži het-trik u istoriji La lige. Prethodni je bio onaj Bebetov iz 1995. godine. Brazilac je tada postigao tri gola za četiri minuta i 43 sekunde. Svaki put mu je asistent bio isti saigrač i to Lardž Ramazani. Na poluvremenu, domaći su imali veliku prednost od 3:0.

Kada je Antonio Puertas promašio jedanaesterac u 56. minutu u redovima Granade, izgledalo je kao da je utakmica rezultatski rešena, ali je Granada uspela nešto što je bilo gotovo nezamislivo. Gosti su uspeli da izjednače preko Brajana Saragose iz još jednog jedanaesterca u 65. minutu, Rikarda Sančeza u 70. i Mirta Uzunija u 86. minutu.

Ova dva tima nalaze se na začelju tabele La lige. Almerija ima tri boda, a Granada pet.