Oglas

Aleksandra Guberinić u filmu "Senke uspomena"
Foto: Printskrin youtube Principijelan

Ovako danas izgleda glumica koja se zamonašila: Bila je zvezda srpskog filma, a scena sa Batom Živojinovićem se i danas pamti (FOTO)

28. apr. 2026. 09:53

Zvezda filma "Senke uspomena", Aleksandra Guberinić, karijeru je zamenila duhovnim životom. Danas je narod zna mati Lukija, igumanija jednog manastira u rodnoj Crnoj Gori.

Oglas

Aleksandra Guberinić je 1993. godine upisala glumu na Fakultetu dramskih umetnosti kod profesora Milenka Maričića i važila je za jednu od najtalentovanijih mladih studentkinja. Njenu klasu činila su danas brojna poznata imena, među kojima su Miloš Timotijević, Paulina Manov i Danijela Vranješ.

Publika je pamti po ulozi mlade devojke koja želi da postane glumica u filmu "Senke uspomena" iz 2000. godine, gde je igrala zajedno sa glumačkim legendama Batom Živojinovićem i Draganom Jovanovićem. Jedna od najzapaženijih scena jeste trenutak u kojem Aleksandra nespretno udara šamar Bati Živojinoviću tokom snimanja kadra u okviru samog filma.

Daleko od javnosti, Aleksandra je dobila monaško ime mati Lukija. Manastir čija je danas igumanija nalazi se u njenoj rodnoj kući u Crnoj Gori.

Foto: Printskrin Instagram sergiotrifunelli
Foto: Printskrin Instagram sergiotrifunelli

Glumac Sergej Trifunović nedavno se susreo sa njom i podelio zajedničku fotografiju na Instagramu, što je izazvalo veliku pažnju. Ovoj objavi se priključio i glumac Andrija Milošević, prisetivši se da su krajem devedesetih zajedno igrali premijeru predstave "Happy End" u Crnogorskom narodnom pozorištu.

Povodom susreta sa svojom nekadašnjom koleginicom, Sergej Trifunović je na društvenim mrežama podelio sledeće reči:

- Nekada se zvala Aleksandra Saška Guberinić, poznavao sam je iz amaterizma, onda je upisala FDU i bila jedna od najtalentovanijih glumica koje smo imali. Danas je Mati Lukija, Igumanija manastira u Crnoj Gori. Kuća u kojoj je manastir, je njena rodna kuća. To je tek jedna fantastična priča koju vam neću ispričati. Isto tako vam neću reći ni gde je manastir, jer je to njena želja", piše Blic.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare