Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Spartak iz Trnave sa 4:0 u šestom kolu grupe H u Ligi konferencija.

Turski tim je poveo u 36. minutu golom Ferdija Kadioglua na asistenciju Dušana Tadića, koji je u 48. minutu promašio penal, ali onda izborio autogol Dominika Takača.

Edin Džeko je u 59. minutu povisio rezultat na 3:0, a isti igrač je postavio konačnih 4:0 u 61. minutu. Milan Borjan nije blistao u meču koji je odigrao njegov Slovan iz Bratislave u porazu od ljubljanske Olimpije.

Slovenci su u šestom kolu grupe A slavili sa 2:1, a Borjan, nekadašnji golman i kapiten Crvene zvezde dobio je u 54. minutu direktan crveni karton.

U tom trenutku je Pedro Lukas Švajcer već bio dao jedan gol za Olimpiju u 17. minutu, ali je Sezar Blekmen poravnao rezultat u 27.

Nakon Borjanovog isključenja, Švajcer je u 58. minutu minutu postavio konačan rezultat za utehu, pošto je Slovan svakako završio kao drugi u grupi sa deset bodova. Prvi je francuski Lil sa 14, Olimpija je treća sa šest, a Klaksvik je sakupio četiri boda.

Srpski internacionalac Petar Mićin bio je strelac trećeg gola u pobedi Zorje nad Brejdablikom u grupi B, dok je Ferencvaroš Dejana Stankovića, odigrao nerešeno s Fjorentinom 1:1 u grupi F.

Jedini gol za Ferencvaroš dao je Kristofer Zakarijasen u 48. minutu, a izjednačio je Luka Ranijeri u 73. Interesantno je bilo i u grupi E gde je Zrinjski otkinuo bod Aston Vili sa 1:1.

Tim koji je u Premijer ligi skorije na Vila Parku pobeđivao Arsenal i Mančester siti, nije mogao da izađe na kraj sa Zrinjskim u Mostaru pa je Nikolo Zaniolo pogodio za 1:0 u 61. minutu, ali je Matija Malekinušić poravnao rezultat u 87. i doneo bar utešni bod svom timu.