"Rosoneri" bar na kratko pretekli Inter.

Fudbaleri Milana savladali su Lacio sa 2:0 na svom terenu u prvoj utakmici 34. kola Serije A.

Domaći su poveli u 17. minutu preko Ismaila Benasera, a asistirao mu je Olivije Žiru.

Prednost je duplirana u 29. minutu kada je gol postigao Teo Ernandez, a asistenciju je upisao golman Majk Menjon. Levi bek Milana je pretrčao gotovo ceo protivnički tim i loptu je smestio u sam ugao gola Lacija.

Ante Rebić je zatresao mrežu za Milan u 83. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda. Imao je Lacio šansu da uvede rezultatsku neizvesnost u ovu utakmicu u 87. minutu, ali Luka Pelegrini nije bio precizan.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić izašao je iz igre u 68. minutu. Njega je zamenio Toma Bašić u redovima Lacija.

Milan je nakon ove pobede četvrti na tabeli sa 61 bodom, poslednji u zoni koja vodi u Ligu šampiona, dok je Lacio drugi i ima 64 boda.