"Đavoli" slavili, šta se dešava sa timom sa Enfilda?

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Liverpul sa 2:1 u meču 3. kola Premijer lige i tako zabeležili prvu pobedu, dok je tim sa Enfilda nakon tri kola praktično ostao bez šanse za titulu.

Od samog početka utakmice se videlo da će Liverpulu biti potrebno čudo kako bi došao do tri boda, a situacija je postala katastrofalna po „redse“ kada je Džejdon Sančo loptu iz kaznenog prostora nakon lepe varke i nameštanja na desnu nogu lagano plasirao u mrežu za 1:0 u 16. minutu.

Do kraja prvog poluvremena Liverpul je nekoliko puta pripretio, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol rivala. Lošu igri tima sa Enfilda kaznio je Markus Rašford pobegavši odbrani gostiju i laganom egzekucijom povećavši na 2:0 u 53. minutu.

U nastavku meča Mohamed Salah ue devet minuta pre kraja uspeo da pogodi za 2:1, ali je to bilo sve.

Junajted je na ovaj način stigao do prvih bodova, pošto je na prethodna dva meča poražen, dok je Liverpul nakon dva remija i treći meč završio neuspešno, ovog puta porazom, pa je Junajted 14, a njihov najveći rival 16. na tabeli posle tri utakmice.

Iako je do kraja ostalo još 35 kola, uzevši u obzir katastrofalnu formu oba tima, čini se da su dva velikana već eliminisana iz trke za titulu.