Hrvatski predstavnik u kvalifikacijama za Ligu konferencija, ekipa Rijeke, eliminisana je nakon ponižavajućeg poraza u revanšu na gostovanju Olimpiji u Ljubljani sa 5:0.

Već na poluvremenu je bilo 4:0 za domaći tim, a peti gol postignut je na početku drugog dela.

Rijeka je ponižena, a komentator koji je radio prenos ovog meča na jednoj hrvatskoj televiziji je na kraju zavapio zbog očajnog izdanja hrvatskog kluba.

„Još trideset sekundi. Nažalost, vidim semafor u rukama pomoćnog sudije… Molim vas, nemojte! Prekini ovu agoniju, golgotu, put krsta… Ne, Sven Volfensberger, mislio sam da smo prijatelji“, rekao je Ljubić, a preneo portal „24 sata“.

Komentator je potom saznao da njegove muke neće još dugo trajati i da je utakmica produžena za jedan minut.

„Hajde, minut, hvala. Hvala!“, poručio je komentator.